Eskişehir’de tramvay kazadan ucuz kurtulduEskişehir’de ekmek taşıyan bisikletli bir vatandaş, kar ile beraber yolun buzlu olması nedeniyle tramvay yolunda yere düştü. İki taraftan da tramvay seferlerinin işlediği yolda kazayı, dikkatli tramvay sürücüsü önledi.

Yurdu etkisi altına alan soğuk hava ile birlikte, gece saatlerinde Eskişehir’de başlayan kar yağışı ardından günün aydınlanmasıyla ilin birçok noktasında buzlanma meydana geldiği görüldü. Şehrin yüksek kesimlerinde kar kalınlığı 15 santimetreye ulaştı. Sabah işe gitmek isteyen vatandaşların yürümekte zorlandıkları görüldü. Belediye ekipleri, şehrin ana caddelerinde tuzlama çalışmalarına başladı.

Şehri etkisi altına alan buzlanma nedeniyle kazalar da meydana geliyor. Sabah dükkanına ekmek taşımak isteyen bir vatandaş, yasak olmasına rağmen tramvay yoluna girdi. Buzlanmanın etkisiyle bisikletin tekerleklerinin tramvay yolunda kayması sonucu vatandaş yere düştü. Bu sırada kasada bulunan ekmekler de yerlere saçıldı. Tam bu esnada iki yönden de gelen tramvayın sürücüleri düşen vatandaşı fark etti. Hızlarını kesen tramvaylar, vatandaşın yerden kalkması için bekledi. Bu sırada, bisikletini kaldıran vatandaş, tramvay geçtikten sonra yoluna devam etti.

Meteoroloji yetkilileri, ilde kar yağışının ve buzlanmanın ilerleyen günlerde devam edeceğini duyurdu.

5 YILDA TOPLAM 114 MÝLYON 914 BÝN YOLCU SAYISINA ULAÞAN ESTRAM,

Kaynak : CİHAN

Benzer Demiryolu Haberleri

Yorum Yaz

23 / 1,952