İpekböceği için gelecek olan Başbakan önemli açılışlar da yapacakİpekböceği için gelecek olan Başbakan önemli açılışlar da yapacak

Daveti… Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe yaptı. Davet edilen ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan oldu.
Davet nedeni de, Başbakan Erdoğan’ın yakından ilgilendiği hissettirdiği bir proje:
Türkiye’nin ilk yerli tramvayı olarak Bursa’da üretilen İpekböceği tramvayının test sürüşü.
Gerçi…
Henüz kesinleşmiş bir tarih dile getirilmedi ama ilk görüşmelerden ocak sonu ya da şubat başı gibi bir dönem ortaya çıktı.
Bir yandan Ankara ile temasta tarih belirlenebilmesine yönelik görüşmeler sürerken Büyükşehir Belediyesi’nde önemli yatırımlarından bazılarını bu programa yetiştirmek üzere Başkan Recep Altepe’nin direktifiyle adeta seferber ilan edildi.
Daha doğrusu…
Burulaş’ın özel olarak yapılan test merkezinde raya indirilen ve Bursa üretimi olan İpekböceği adlı tramvayın test sürüşünün yanı sıra, Başbakan Erdoğan’ın programına önemli yatırımların açılışlarının yetiştirilmesi için de harekete geçildi.
Bu noktada…
Başbakan’ın açması hedeflenen yatırımlar arasında Hüdavendigar Kent Parkı ilk sırayı alıyor.
Ayrıca…
Başkan Altepe’nin çok önem verdiği Bilim ve Teknoloji Müzesi’nin açılışının da Erdoğan’ın programına girmesi söz konusu.
Yanı sıra…
Ankara Yolu’nda yeni yapılan köprülerle, bu güzergâhta Bursaray Kestel Etabı’nın biten istasyonlarından bazılarının açılışlarının da Başbakan Erdoğan tarafından yapılması planlanıyor.
Program için…
İzinleriyle ilgili teknik sürecin tamamlanması halinde BUDO’nun deniz otobüsü de açılışı planlanan Büyükşehir hizmetleri arasında yer alıyor.

-Büyük yatırımlar bitiyor-

Yerel seçime 15 ay kaldı. O nedenle 2013 yılı yerel yönetimler açısından çok önemli. Nitekim Büyükşehir Belediyesi’nin büyük yatırımları da bu yıl içinde devreye girecek.
2013’te bitecek yatırımlar arasında Bursaray Kestal Etabı, T1 tramvay hattı ve teleferik gibi ulaşım projeleriyle Timsah Arena da bulunuyor.

ipekböcegi

Kaynak : www.ahmeteminyilmaz.com

Benzer Demiryolu Haberleri

Yorum Yaz

57 / 1,956