İvme kazanan TÜDEMSAŞ destek bekliyorİvme kazanan TÜDEMSAŞ  destek bekliyor

Ulaştırma ve demiryolu çalışanları sendikası genel başkan yardımcısı Abdullah PEKER, TÜDEMSAŞ ile ilgili “zaman zaman olumsuz olayların yaşandığı iması verilse de bunlar art niyetli yada bilgisiz kişilerden kaynaklanıyor” dedi.

TÜDEMSAŞ Genel Müdürlüğü 2012 Yılında 2005 Adet Çeşitli tiplerde Vagon tamiratı, 331 Adet Fals Wu, 49 Adet HS, 10 Adet S.G.S tiplerinde teknolojik vagon üretmiştir. Bunun Karşılığında tahmini 146 Milyon TL girdi sağlayarak, yaklaşık ortalama 6,58 Milyon TL kar etmiştir.

Sivas ve ülke ekonomisine büyük katkılar sağlayan kuruluşumuz zaman zaman olumsuz olayların yaşandığı iması verilse de bunların art niyetli yada bilgisiz kişilerden kaynaklandığını düşünmekteyiz.

Kendi alanında Ortadoğunun birincisi Avrupa ülkelerinde de önemli bir konuma sahip olan TÜDEMSAŞ elbette ki daha iyi konuma gelecektir ve gelmesi de beklenmektedir.

Önceki yıllar içinde TÜDEMSAŞ’ın zarar ettiği yönde üretilen söylentiler sadece dedikodu olarak kalmıştır. Vizyonuna ve misyonuna uygun şekilde çalışan TÜDEMSAŞ personeli işçisinden memuruna, Genel Müdürün’den Sendikacısına kadar sorumluluklarının bilincinde olan insanlardır.

Siyasi İkdidar TÜDEMSAŞ’a Yeni iş kaynakları açmak zorundadır.

TÜDEMSAŞIN SİVAS İÇİN NE KADAR ÖNEMLİ OLDUĞUNU DEFALARCA ANLATTIK.

Geçmiş ve şu andaki Siyasetçiler TÜDEMSAŞ’taki işçi mevcudunun 1000’in altında kalmasını adeta uzaktan izlemişler diye düşünüyoruz, yanlışı kim yaparsa yapsın bizler çıkıp yanlışı sözleriz. Acilen TÜDEMSAŞ Genel Müdürlüğüne işçi alınmalı. Ulusal ve mahalli piyasadan payına düşen işi alarak yükseliş trendini daha da yukarıya çıkarmalıdır.

Çoğu kurumun özelleşmesi ya da kapatılması sonucunda Sivas geçtiğimiz yıllar içindeki üst sıralardaki yerini maalesef yitirmiştir. Yeterli imkanlar ve personel desteği sağlanırsa hem TÜDEMSAŞ hem de Sivas’ın çehresi değişecektir.

Buradan siyasilere, bürokratlara ve STK’ lara çağrıda bulunuyorum. Elimizde kalan tek istihdam alanı olan TÜDEMSAŞ’a sahip çıkalım.

VE TÜM SİVASLILARA SESLENİYORUM MİRASINIZ OLAN TÜDEMSAŞ’a sahip çıkın.

tudemsas

Kaynak : www.haber58.com

Benzer Demiryolu Haberleri

Yorum Yaz

28 / 2,470