İZBAN Cumaovası – Torbalı – Tepeköy arası sinyalizasyon hattı yapım ihalesinin şartname hazırlık çalışmalarına başlandıİzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan, “İzmir Banliyö Sisteminin Geliştirilmesi Projesi” kapsamındaki Cumaovası – Torbalı – Tepeköy arası sinyalizasyon hattı ihalesi ile ilgili şartname hazırlık çalışmalarına başlandı.

Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre, şartname çalışmalarının tamamlanması ve gerekli onayların alınmasından sonra Şubat – Mart ayında ihale ilanı yapılarak firmalardan teklif istenecek.

Söz konusu ihaleye ait şartnemeler ilanın yayımlanmasından sonra bedeli karşılığında İzmir Büyükşehir Belediyesi Banliyö ve Raylı Sistem Yatırımları Dairesi Başkanlığı’ndan temin edilebilir. Yapımı planlanan sinyalizasyon hattının uzunluğu 32 kilometre uzunluğunda olacak.

Bilindiği gibi, proje kapsamındaki Torbalı ve Tepeköy İstasyonları Yapım ihalesini 8.188.250 lira teklifiyle Tekneon İnşaat firması kazanmış ve firma ile 19 Eylül 2012 tarihinde sözleşme imzalanmıştı. Yaklaşık maliyeti 7.940.000 lira olarak belirlenen ihaleye katılan diğer firmalar şöyleydi:

1. Barankaya İnşaat – Ginal İnşaat
2. Borege İnşaat
3. Caser İnşaat
4. Yapı Proje Merkezi

izban

Kaynak : Yatırımlar

Benzer Demiryolu Haberleri

Yorum Yaz

16 / 2,045