Karamandan Mersine Demiryolu ArayışıKaramandan Mersine Demiryolu Arayışı

Karaman’da 2013 yılı ulaştırma alanında yapılacak yatırımların değerlendirme toplantısı yapıldı.

Polisevi’nde gerçekleştirilen toplantıya Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Habib Soluk, Karaman Valisi Murat Koca, AK Parti Karaman Milletvekili ve T.B.M.M. Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan, AK Parti Karaman Milletvekili Mevlüt Akgün, Belediye Başkanı Dr. Kâmil Uğurlu, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Bayır, Karayolları 3. Bölge Müdürü Mahmut Yıldız, müteahhit firmalar ve basın mensupları katıldı.

Toplantıda; Karaman-Ereğli, Karaman-Mut, Mut-Ermenek, Karaman-Bucakkışla-Ermenek, Sarıveliler-Kuşyuvası, Göktepe-Daran-Gazipaşa, Ayrancı-Erdemli, Karaman-Karapınar, Karaman çevreyolu projeleri değerlendirildi. Ayrıca, demiryolu ulaşımı konusunda Konya-Karaman demiryolu çift hat hızlı tren projesi ile Karaman’dan Mersin’e demiryolu ulaşımı konularında arayışların olduğu ifade edilerek, bu konuda etüd çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

Vali Koca, yatırım programında bulunan ve yapımına başlanan bu projelerin Karaman’ın öncelikle ulaşımına ve ekonomisine katkılarının çok büyük olacağını belirterek, bu projelerin sürekli takipçisi olacağını ifade etti.

Karaman_mersin_demiryolu

Kaynak : www.larende.com

Benzer demiryolu haberleri:

Yorum Yaz

17 / 2,933