Konya-Antalya arası YHT 2023′teUlaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yahya Baş, bakanlıklarının 10 yıldır iktidarda olan AK Parti hükümetinin en çok yatırım yapan bakanlığı olduğunu söyledi.

Baş, AK Parti Antalya İl Başkanlığı’nda düzenlenen ilçe başkanları toplantısına katıldı. Bakanlığın çalışmalarını yerinde incelemek amacıyla bu tür ziyaretleri sürdürdüklerini anlatan Baş, teşkilatların da vatandaşların sorunlarını yerinde incelediklerini ve taleplerini aldıklarını belirtti.

Bu ziyaretlerle bakanlığa bağlı birimleri gezdiklerini, çalışan kesim ile tanışma fırsatı bulduklarını kaydeden Baş, yıl içinde bu ziyaretlerin ülkenin 81 ilinde devam edeceğini bildirdi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın ülkede çok büyük hizmetlere imza atan bir bakanlık olduğunu vurgulayan Baş, “Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, 10 yıldır iktidarda olan AK Parti hükümetinin en çok yatırım yapan bakanlığıdır” dedi.

Deniz, hava, kara ve demir yollarının yanı sıra haberleşme ve iletişim alanlarının bakanlığın bünyesinde olduğuna dikkati çeken Baş, halkın tüm kesimine hitap eden bir bakanlık olduğunu kaydetti.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın 3 dönemdir deneyimi ve tecrübesi ile kendisini ispat etmiş nadir bakanlardan biri olduğunu dile getiren Baş, Yıldırım’ın gayretli çalışmaları neticesinde Türkiye’nin önemli kazanımlar elde ettiğini belirtti.

Kara yollarında yapılan çalışmalardan bahseden Baş, yeni yatırımlarla çabuk, hızlı, kontrollü, sağlıklı, güvenli ulaşımın sağlandığını kaydetti. Ulaşımın hızlanmasıyla değişik alanlarda tasarruf sağlandığını anlatan Baş, “En önemlisi yakıt tasarrufudur. Bugüne kadar yapılan çalışmalarla, yollarımızın iyileştirilmesiyle elde edilen tasarruf, belki de bir süre sonra bu çalışmaları amorti edecek seviyelere gelecektir” diye konuştu.

gemlik-hizli-tren-istasyonu

Kaynak : Taşıma Sektörü

Benzer Demiryolu Haberleri

Yorum Yaz

16 / 2,065