Malatya Trambus projesi için Başkan Çakıra Padişah yetkisi verildiMalatya Belediye Meclisi, gerek Malatya Trambus projesi nin gerekse Stratejik Plan’da ön görülen proje ve yatırımların hayata geçirilmesi için kredi kullanma ve borçlanma noktasında Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a adeta ‘Padişah yetkisi’ verdi.

SINIRSIZ KREDİ YETKİSİ

Çarşamba günü yapılan meclis toplantısına Malatya Trambus projesi nin hayata geçirilmesinin yanı sıra 2010 yılında hazırlanan ve 4 yıllık bir süreci kapsayan Belediye Stratejik Planı’nda ön görülen yatırımların gerçekleşmesi için Ahmet Çakır’a verilen kredi kullanma yetkisi damgasını vurdu.

Gündemin 27. maddesi olarak meclise gelen teklife göre, Malatya Belediyesi’nce 2010 yılında hazırlatılan ve 2010-2014 yıllarını kapsayan Stratejik Planda yer alan projelerin hayata geçirilmesi için Toplu Konut İdaresi (TOKİ), diğer kamu kurum ve kuruluşları, İller Bankası, ülkedeki diğer bankalar, yurt içi ve yurt dışı bankalar, yerli, yabancı ve uluslararası finans kuruluşlarından kredi kullanılması veya leasing yöntemiyle araç, gereç alınması için, belediyeye ait gayrimenkul ve taşınmazların ipotek edilmesi, teminat mektubu verilmesi, kefalet gösterilmesi ve kredi kullanımı için tam yetki verildi.

Ahmet Çakır’a bir borçlanma yetkisi de Malatya Trambus projesi için verildi. Mecliste 28. madde olarak gündeme alınan teklife göre de Trambus Projesi kapsamında otobüs, iş makinesi, projenin gerektirdiği diğer araç ve gereçlerin temini için başta İller Bankası olmak üzere, yerli ve yabancı bankalar, uluslararası finans kuruluşları nezdinden kredi kullanılması ve borçlanılması konusu görüşülerek kabul edildi.

malatya-belediye-meclisi

Kaynak : www.malatyahaber.com

Benzer demiryolu haberleri:

Yorum Yaz

21 / 1,809