Metrobüs starMetrobüs star

Yolculuk sırasında ilginç insanlara rastlamak mümkün. Araçta sessizlik hakimken bir anda yüksek sesle “Yorgunum dostlar” türküsünü söyleyen genç önce şaşırttı, sonra alkış aldı.

İstanbul İncirli’den metrobüse binen avukat bir okurumuz, bu ilginç yolculuğu şöyle anlattı: “Çağlayan’daki adliyeye gelmek için metrobüse bindim. Öğle saatleriydi. Hem gireceğim davaları düşünüyor, hem de metrobüse binmeye çalışan ve inen insanların çektikleri eziyeti izliyordum. Topkapı’da ince ve uzun boylu, 25 yaşlarında bir genç bindi. Tam da yanımdaki koltuğa tutundu. Araçta herkes sessiz ve kendi halinde idi. Tam bu sırada o genç, yüksek sesle türkü söylemeye başladı. O ana kadar sessiz ve kendi halinde olan tüm yolcular, bir anda o gence dikkat kesildi. Gözlerini kapatarak yanık sesi ile İbrahim Tatlıses’in “Yorgunum dostlar” türküsünü söyleyen genci izlemeye başladı. Gencin sesinin güzel oluşu metrobüste bir anda konser havası esmesine neden oldu. Yolcuların şaşkınlığı, bu kez takdir eden bakışlara dönmüştü.

ÇOK PARA İSTEDİLER
Benim de aklımda ne davalar ne de başka düşünceler kalmamış gitmişti. Türkü bittiğinde metrobüste “bravo”,”helal olsun sana”, “haydi bir tane daha söyle” diye istek gelince, yanık sesli genç, ikinci türküyü patlattı. Bu kez de “Mavi mavi” ile yolcuları eğlendirdi. Metrobüs konseri sonrası türkü söyleyen genç, ‘Derdim para toplamak değil. Şanlıurfa’dan 15 gün önce geldim. Unkapanı’nda sesimi beğendiler. Ancak kaset yapmak için çok para istediler’ dedi.

metrobus-star

Kaynak : www.takvim.com.tr

Benzer demiryolu haberleri:

Yorum Yaz

17 / 2,174