Otogara rahat ulaşım için ANTRAY durağına yeni kapı açılsın

Otogara rahat ulaşım için ANTRAY durağına yeni kapı açılsın

Kepez Kent Konseyi Başkanı Bekir Bülent Özsoy ve Genel Sekreteri Serdar Ulucak, Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED) 8. Bölge ve Şehirlerarası Otobüs İşletmeleri Eğitim ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Cemal Yağcı’yı otogarda ziyaret etti. Yağcı ziyarette, otogar esnafının sorunlarını dile getirirken, yolcuların otogara ulaşımda büyük sorun yaşadığına dikkat çekti.

Durak neden otogar dışında?

Yağcı, ANTRAY durağının otogar dışında yapılmasının projeyi eksik hale getirdiğine dikkat çekerek, “Vatandaşlar Antalya gibi bir yerde yazın güneşten, kışın ise yağmurdan etkileniyor. Son zamanlarda tramvay hattının yapılması, ANTRAY durağını otogara çok uzak bir mesafede olması, yayaların yol güvenliği, can güvenliği açısından tehlikeli. Yolcularımızın otogara rahat bir şekilde ulaşması zamanında düşünülmemiş. Bu nedenle otogar projesi eksik kalmış, eksik yapılmış üst geçitler alt geçitler vardı. Otobüsler için yoncalı kavşaklar vardı. Bunlar yapılmayınca eksik bir projeyle biz devam ettik. Dolayısıyla esnaf da mağdur oldu, yolcu mağdur oldu” şeklinde konuştu.

Çözüm yeni kapı açılmasında

Sorunları yerinde görmek için ziyaret gerçekleştirdiklerini belirten Kepez Kent Konseyi Başkanı Bekir Bülent Özsoy ise özellikle ANTRAY Hafif Raylı Sistem durağının otogar dışında olmasının vatandaşın tepkisine neden olduğunu belirtti. Vatandaşın hafif raylı sistemden indikten sonra eşyaları ile otogarın içine gelmekte zorlandığını belirten Özsoy, sorunun Antalya Otogarı’nda yeni kapı açılarak çözülebileceğini belirtti. Özsoy, Antalya Otogarı’nda otopark sorunun yaşandığına da dikkat çekti.

antalya-otogar-duragi

Kaynak : www.ulastirmadunyasi.com

Benzer haberler:

Yorum Yaz

127 / 2,600