Otomobil Bursa Nostaljik Tramvay İnşaatına GirdiOtomobil Bursa Nostaljik Tramvay İnşaatına Girdi

Bursa’da yapımı süren nostaljik tramvay inşaatına giren otomobil, çevredeki vatandaşlar tarafından kurtarıldı. Yarıya kadar, açılan kanalın içerisinde kalan otomobil hiç bir tedbir alınmadan Türk usulü, insan gücü ile kurtarıldı.

Olay, merkez Osmangazi İlçesi Altıparmak Caddesinde saat 00.30 sıralarında meydana geldi. 16 EP 027 plakalı otomobilin şoförü Yusuf Özkök, Altıparmak Caddesi’nden Çekirge istikametine giderken, yapımı süren nostaljik tramvay hattı için kazılan kanalı fark edemedi. Son anda fren yapmasına rağmen otomobilini kanala düşmekten kurtaramayan Özkök, aracını çıkarmak için yardım istedi. Çevredeki vatandaşların üretmiş olduğu fikirlerden tekerleklere konulan destek ile kurtarma işleme sonuçsuz kaldı. Daha sonra başka bir araç ile çekilmek istendiğinde ise halat daha fazla dayanmadı ve koptu. Son olarak insan gücüne başvuruldu. Çevreden gelen birkaç kişininde yardımı ile ön kısmından kaldırılan araç, düştüğü kanaldan çıkartıldı. Otomobilin kanaldan kurtarılması ile birlikte yardım eden kişiler büyük sevinç yaşadı. Özkök, otomobilini düştüğü kanaldan kurtaranlara çok teşekkür etti.

otomobil-tramvay-insaatina-girdi

Kaynak : yenibursa.com

Benzer Demiryolu Haberleri

Tek yorum

  1. barış dedi ki:

    Yaptığınız haber kopyala yapıştırdan ibaret , yaazmadan önce bir araştırsanız iyi olur. Bursa’da nostaljik tramvay inşaatı mı var da araç inşaata girsin. Bahsi geçen T1 hattı inşaatı.

Yorum Yaz

26 / 2,254