Pancarda İZBAN Üst Geçidi İsyanı

Pancarda İZBAN Üst Geçidi İsyanı

İZBAN çalışmaları kapsamında tren yolunun geçtiği bölgeler demir parmaklıklarla kapatılırken, bazı noktalara alt-üst geçitlerin yapımına başlandı. Pancar’da üst geçidin yapılacağı bölgedeki esnaf isyan ediyor.

İZBAN hattının yapımı, büyük bir hızla devam ediyor. Bir taraftan da ilçeye yapılacak olan üst geçitler, Torbalı ve Pancar bölgelerinde büyük tartışmalara neden oluyor. Geçtiğimiz aylarda hattın geçeceği bölgelere yapımına başlanan üst geçitlerle ilgili esnaflar isyan etmiş, işlerinin olumsuz etkileneceğini açıklamışlardı. Pancar’da yapımına başlanan üst geçit, Pamukçu Osman Caddesi’nde bulunan esnafları çileden çıkardı. Kartal Marketin sahibi Orhan Çelebi, ekmek teknesinin tam önüne konuşlandırılan ve motorlu araçlar için yapılan üstgeçitler yüzünden, dükkanını kapatma noktasına geldi. Mağdur esnaf, belediyenin kendisine bir yer göstermesini istiyor.

ÜST GEÇİTTE İLK KAZMA PANCAR’DA VURULDU

ULAŞTIRMA Bakanlığı ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa olarak gerçekleştirdiği projede, İZBAN hattı ilçeye ulaştı. Yeni yıla girilmesiyle, istasyonların ve altüst geçitlerin yapımına başlandı. Proje kapsamında ilk kazma Pancar’da vuruldu. Cumaovası’ndan Torbalı’ya uzanan İZBAN hattının yapımıyla birlikte, çevre güvenliği kapsamında hat boyunca 2 metrelik demir korkuluklar da yerleştirildi. İlçe merkezinde 3 ayrı noktaya üst geçit inşa edilecek. Pamukçu Osman Caddesi’nde bulunan Kartal Market’in önünde başlayan üst geçit, Erdinç Tekirli Caddesi önünde sona eriyor. Çalışmaların başlamasıyla birlikte Pancar bölgesindeki esnaflar da isyan bayrağını çekti. Üst geçitler nedeniyle dükkanlarının önünün kapanacağını söyleyen cadde esnafı, yetkililerin mağduriyetlerini giderilmesini istedi.

YER GÖSTERİLSİN

DÜKKANININ tam önünden geçen üst geçitlere isyan eden vatandaşlar, kendilerine danışılmadan hazırlanan üst geçit projelerinin işlerini olumsuz etkileyeceği görüşünde. Öte yandan bölgelerde oturan apartman sakinleri de üst geçitlerin evlerinin dibinden geçecek olmasından rahatsız. Üst geçit yüzünden 8 yıllık dükkanına kilit vurduracağını ifade eden Çelebi, “Üst geçit tam dükkanımın önünden geçiyor. Burada birçok işletme bulunuyor. Bu proje biraz daha ileriye boş arazilerin olduğu bölgelere alınabilirdi. Kredi borcum var ve birçok ödeme yapmak zorundayım, bu üst geçit bizi iflasa sürükler. Kimse yaparken bize gelip danışmadı, bölge halkının görüşü alınmadı. Belediyeden bize yer göstermesini, dükkanlarımızı taşımak için bir çalışma yapmasını istiyoruz” dedi.

PANCAR-IZBAN

Kaynak : www.selcukhaber.com

Benzer haberler:

Yorum Yaz

122 / 1,587