Sakaryada Hızlı Tren Altgeçidi Köylülere Zor Anlar Yaşatıyor (Video)

Sakaryada Hızlı Tren Altgeçidi Köylülere Zor Anlar Yaşatıyor

Sakarya’nın Pamukova İlçesi’nde yapımı süren Yüksek hızlı Tren hattı çalışması kapsamında yapılan altgeçit suyla doldu.

Sakarya’nın Pamukova İlçesi’nde yapımı süren Yüksek hızlı Tren hattı çalışması kapsamında yapılan altgeçit suyla doldu. Yakın köylerde oturanlar bahçe ve tarlalarına gitmek için çeşitli yollar aramaya başladı.

Pamukova İlçesi’ne bağlı Oruçlu Köyü’nde oturanlar 1.5 yıldan bu yana devam eden Yüksek Hızlı Tren Projesi çalışmaları nedeniyle tarım arazilerine ulaşmakta zorlandıklarını söyledi. Tarım arazilerine geçebilmek için su ile dolu altgeçit ile karşılaşan köylüler, alt geçitteki sudan geçmeye çalışan iki traktörlerinin arızalandığını ve tamiri için yaklaşık 8 bin TL harcadıklarını anlattı.

Oruçlu Köyü Muhtarı Ali Çanak, köyün tarım arazilerine bağlantısını sağlayan geçidin 1 yılı aşkın süreden bu yana yaz ve kış mevsiminde suyla dolduğunu belirterek, “Altgeçitte yaklaşık 1.5-2 metre derinliğinde su birikiyor. Su motorları ile altgeçitte biriken suyu boşaltmamıza rağmen 15 gün içinde yine suyla doluyor. Yaz ve kış tarım arazilerimize gitmekte zorlanıyoruz. Bakanlığa 1 yıl önce dilekçe verdim. Maalesef sorunumuza çere bulunmadı. Kime ve nereye başvuracağımızı şaşırdık, çaresiz sorunun çözülmesini bekliyoruz” dedi.

Yaklaşık 500 dönüm tarım arazisine geçmek için 2 metre derinliğinde altgeçti aşmak zorunda olan köylüler Hızlı Tren Proejsi çalışmaları nedeniyle mağdur olduklarını, işi yapan müteahhit firmaların kendilerini hiç düşünmediğini iddia etti.

hizli-tren-altgecidini-asamiyoruz-4249835_300

Kaynak : www.sondakika.com

Benzer haberler:

Yorum Yaz

127 / 1,906