TCDD Yönetimi Raydan Çıktı!TCDD Yönetimi Raydan Çıktı!

Ağır iş kolunda her türlü olumsuz şartlarda çalışan demiryolu çalışanları, bugünlerde zor şartlarda görev yapmaktan değil, yönetim kademelerindeki bir kısım yöneticilerinin alenen yaptıkları ayrım ve adam kayırma uygulamalarına karşı eşiğinde.

Yaşanan olaylara sırtını dönen TCDD Genel Müdürü, tüm bu olup bitenleri görmemezlikten gelerek adeta Rusların himayesinde zulmeden Ermeni çetelerinin uygulamalarına benzer, çalışanlara zulüm edilmektedir.

Sendikalar arasında ayrım , çalışanlar arasında ayrımın T.C.K’nın 118 maddesine göre suç teşkil ettiği halde Anayasa ve Uluslar arası Sözleşmelere rağmen TCDD’yi kendi mülkleri gibi gören bir kısım üst düzey TCDD yöneticileri, son zamanlarda TCDD’yi özelleştirip her biri bir şirkette görev almayı hedeflemektedirler. Bizden sonra tufan mantığı ile TCDD her geçen gün kan kaybetmekte aynı zamanda yaşanan güvenlik zafiyeti nedeni ile kurum prestiji kaybedecek noktalara geldi.

Her geçen gün Koruma ve Güvenlik mevcudunu düşüren, kimi işyerlerinde Koruma ve Güvenlik Memurları çekilerek özellikle kritik bölgelerde hiçbir güvencesi olmayan ve asgari ücretli Özel Koruma ve Güvenlik Çalışanlarına kamunun güvenliği teslim edilmek suretiyle, kurumun güvenliği risk altına sokulmuştur. Trenlerde yakalanan bomba, Ankara’da banliyö vagonunun yakılması, güvenlik görevlisinin öldürülmesi, trenin raydan çıkarılması gibi yaşanan pek çok olumsuzluk unutulmuş vaziyetinde.

TCDD Önünde Protesto

12 Ocak 2013 Saat 11:00’de TCDD Genel Müdürlüğü önünde bir araya gelen yüzlerce Türk Ulaşım-Sen’li, TCDD’nin yönetim zafiyetini protesto etti. İlgililer hakkında suç duyurusunda bulunan sendikamız Türk Ulaşım-Sen, kurumda sendikal ayrım ve çalışanlara baskı yapanlara karşı süreci başlatmış oldu.

Genel Başkan Nazmi GÜZEL tarafından yapılan basın açıklaması metni için tıklayınız.

tcdd

 

Benzer Demiryolu Haberleri

Yorum Yaz

38 / 5,175