Topbaş’tan metrobüs şikayetiTopbaş’tan metrobüs şikayeti : İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, “Metrobüs hattı ciddi bir yoğunluk oluşturdu. 400 bin civarında yolcu beklerken 800 binleri yakaladı. Saatte 34 bin tek yönde yolcunun lastik tekerleklilerle taşınması mümkün değil. Burasını rahatlatmak için önemli çalışmalarımız var” dedi.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) 2013 yılının ilk meclis toplantısında konuşan Topbaş, İstanbul ulaşımıyla ilgili açıklamalar yaptı. Topbaş metrobüs hattının kapasitesini aştığını söyleyerek burayı rahatlatacak çalışmaları olduğunu söyledi.

Topbaş, önceki belediye başkanlığı döneminde devreye alınan metrobüs hattı ile ilgili de yoğunluktan şikayet etti ve şöyle konuştu: “Metrobüs hattı ciddi bir yoğunluk oluşturdu. 400 bin civarında yolcu beklerken 800 binleri yakaladı. Saatte 34 bin tek yönde yolcunun lastik tekerleklilerle taşınması mümkün değil. Burasını rahatlatmak için önemli çalışmalarımız var. Bir de Kabataş’taki tramvayı Beşiktaş’a uzatabilir miyiz diye bir çalışmamız var ”

 

metrobus

Kaynak : Hürriyet

Benzer Demiryolu Haberleri

Yorum Yaz

14 / 1,930