Trabzon Demiryolu Güzargahı Henüz NetleşmediULAŞTIRMA Bakanlığı Müsteşarı Habip Soluk, Giresun’da Trabzon demiryolu projesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

ULAŞTIRMA Bakanlığı Müsteşarı Habip Soluk, Güney Çevre Yolu güzergahı incelemeleri için geldiği Giresun’da gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Soluk, “Karadeniz’i demiryolu ile güneye indirecek bir güzergah arayışımız sürüyor. 2-3 noktada etüt çalışmalarımız devam ediyor. Henüz daha bir noktaya varılmış değil. KTÜ’nün hazırladığı bir projeyle bakanlığımızın uzaktan yakından ilgisi yok” şeklinde konuştu.

ULAŞTIRMA Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Habip Soluk, demiryolu ile Karadeniz’i güneye indirecek bir güzergah arayışlarının bulunduğu bilgisini verdi. Soluk, sözlerini şöyle sürdürdü: ”İki üç noktada demiryoluyla ilgili etüt çalışmalarımız devam ediyor. Henüz daha bir noktaya varılmış değil. Ancak bölgede yöresel olarak oradan, buradan geçiyor diye söylentiler olabilir. 1980’li yılların ilk yarısında Karadeniz Teknik Üniversitesi’nin çalıştığı bir projeyi ısıtıp ısıtıp masaya koyuyorlar. O projeyle bizim bakanlığımızın uzaktan yakından ilgi ve ilişkisi yoktur. Arayışlarımız sürüyor.”

trabzon-demiryolu

Kaynak : Günebakış

Benzer Demiryolu Haberleri

Yorum Yaz

24 / 2,226