Yüksek Hızlı Tren İnşaatı Sorunları Bitmiyor | İzmitYüksek Hızlı Tren İnşaatı Sorunları Bitmiyor

Yüksek Hızlı Tren İnşaatı ilimiz sınırları içinde adı gibi yüksek hızla ilerliyor. İlerliyor ama insanlara hayatı zindan edecek şekilde. Vatandaşa en küçücük saygı duymadan yapılan bu işler herkesi de canından bezdirdi.

İşte son örnek;
Sayın yetkili İzmit 15.01.1968 doğumluyum. Doğma büyüme İzmitliyim, şehrimi seviyorum.
İşim gereği her sabah Seka Devlet Hastanesi altından İSU ve Dereli okulları istikametine devam eden yolu kullanmaktayım bu sabah o yol üzerinde bulunan Sekapark`tan Seka Devlet Hastanesine çıkan viyadük köprünün hızlı tren inşaatını yapan firmaya ait bir kepçe ile yıkılmakta olduğunu gördüm merakım ve sorum şudur araştırır haber yaparsanız memnun olurum Soru 1)Adı geçen köprünün 2012 yılında ihale ile depreme dayanıklı hale getirilmesi amacıyla ayaklarına güçlendirme yapılmış korkulukları değiştirilmiştir bilinçsizce vatandaşa ait kaç para boşuna harcanmıştır ?
Soru 2)kaç yıl sonra geçeceği tam olarak bilinmeyen ve İzmitliden çok kime hizmet edeceği ortada olan hızlı tren yarın mı o köprünün altından geçecektir ki çok işe yaradığını bildiğim kaldı ki İzmit`in alternatif yol imkanlarının ne kadar kısıtlı olduğu bilinen şehrimizde apar topar o köprü yıkılmaktadır? Şimdiden teşekkür eder, sorumlu gazetecilik anlayışı doğrultusunda bunun araştırılıp halkın bilgilendirilmesini rica ederim.

yht-insaati

Kaynak : www.bizimkocaeli.com

Benzer Demiryolu Haberleri

Yorum Yaz

15 / 2,969