Konyaya yeni tramvay hattı müjdesiKonyaya yeni tramvay hattı müjdesi
AK Parti Karatay ilçe Başkanı Ömer Ünal’ın moderatörlüğünü gerçekleştirdiği belde buluşmaları toplantılarında söz alan AK Parti Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu, Türkiye’nin çok önemli günlerden geçtiğini ifade ederek son 10 yılda AK Parti iktidarının Türkiye’ye getirdiği aşamaları hep birlikte gördüklerini söyledi.

Ardından söz alan Konya Milletvekili İlhan Yerlikaya ise konuşmasında Ak Parti’nin terörü bitirmeye kararlı olduğunu vurgularken bunun bir kardeşlik ve barış projesi olduğunun altının çizdi. Tarım konusuna değinen Yerlikaya, AK Parti İktidarının Konya’ya bir yıl içerisinde 477 Milyon TL tarım desteği karşılıksız olarak verdiğini belirterek Konya için Mavi Tünelin başlı başına önemli projelerinden biri olduğunu dile getirdi. İlhan Yerlikaya ayrıca “Ülkemizi seviyorsak devlet malına sahip çıkmamız gerek böylelikle huzurlu bir topluma kavuşuruz” dedi.
Gerçekleşen hizmetler ve çalışmalar bizi büyük bir hedefe götürüyor diyerek sözlerine başlayan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de, “Yeniden büyük Türkiye’yi kurmak yolunda emin adımlarla ilerliyorsak, elbette şehirlerimizde buna ayak uyduracak ve elbette yönetim şeklimizde buna göre yapılandırılacak” dedi. Karatay’da yeni tramvay hattı çalışmalarının önümüzdeki ay içerisinde ihale sürecinin başlayacağı müjdesini veren Akyürek, Aslanlı Kışla Caddesi üzerinde yapımına başlanılan Spor ve Kongre merkezinin 5 Nisan’da temel atma töreni gerçekleştireceklerini söyledi. Karatay’a çok büyük yatırımlar yaptıklarının altını çizen Tahir Akyürek, bunlardan bazılarının Konya müzesi çalışması, Mevlana Müzesi projeleri ve Mevlana çevresinde Karatay Belediyesi tarafından yürütülen Kentsel Dönüşüm çalışmalarının olduğunu ifade etti.

konyaya_yeni_tramvay_hatti_mujdesi

Kaynak: www.hakimiyet.com

Benzer demiryolu haberleri:

Tek yorum

  1. Ali dedi ki:

    Konyanın yaptığı yabancı tramway alım işini bir Konyalı olarak ve 15 yıllık Konya Tramway yolcusu olarak kabullenmiyorum hazmetmiyorum. Bu işin öyle veya böyle yerliye dönmesi için gereken neyse yapacağız Konyada. 8 yıldır Kafalarını gömmüşler bir Mevlena Medeniyet Ticaretine yüzbinlerce insanın ulaşım ihtiyacını son anda görüp gider ayak yapılmak istenen birşey bu. Medeniyet 4-5 fransız ve italyana sunulan Mevlanadan değil Halka yapılan hizmetten geçiyor. Yerin dibine batsın öyle medeniyetiniz.

Yorum Yaz

23 / 1,719