3. Uluslararası Ulaşımda Yeraltı Kazıları Sempozyumu 20133. Uluslararası Ulaşımda Yeraltı Kazıları Sempozyumu 2013
Ülkemizde ulaşım amaçlı, metro, tünel gibi yeraltı yapılarının kazısı özellikle son 20-25 yıl içinde önem kazanmıştır. Maden Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi bu konudaki bilgi ve deneyim birikimini derleyebilmek amacıyla, 1994 yılında “Ulaşımda Yeraltı Kazıları Sempozyumu”nun birincisini İstanbul’da düzenlemiştir. Büyük ilgi gören 1. Sempozyum’un tebliğler kitabı kısa sürede tükenmiş, Oda Yönetimi 2004 yılında bazı yeni bildirileri de ilave ederek kitabın ikinci baskısını yapmıştır. Bu sempozyumun ikincisi ise Kasım 2007’de yine İstanbul’da yurt içi ve yurtdışından 350 delegenin katılımı ile başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiştir.

İkinci sempozyumdan bu yana geçen yaklaşık 6 yıl süre içinde kazı teknolojilerindeki son gelişmeler, gerek yurtiçi ve gerekse yurtdışında gerçekleşen çok sayıdaki ilginç projeler, ilgili çok disiplinli birikimlerin tekrar derlenmesi ihtiyacını ortaya çıkarmıştır. Ülkemizin tünelcilik ve madencilik sektöründeki trendlerinin de yükselişe geçmesi, konuyu daha önemli hale getirmiştir. Bu sebepler ve sektördeki paydaşlarımızın yoğun talepleri doğrultusunda, 29–30 Kasım 2013 tarihleri arasında 3. Uluslararası Ulaşımda Yeraltı Kazıları Sempozyumu ve Sergisi”nin İstanbul’da Haliç Kongre Merkezi’nde yapılması kararlaştırılmıştır.

3. Uluslararası Ulaşımda Yeraltı Kazıları Sempozyumu ve Sergisi’nin temel amacı, giderek artan altyapı ihtiyacına paralel olarak, kamu kurumları ve idarelerin yöneticileri ve teknik personelleri ile müteahhitler, mühendislik firmaları, müşavirler, makine üreticileri ve tedarikçileri gibi sektörün tüm paydaşlarını bir araya getirmek ve olumlu bir ivme kazanmasına katkıda bulunmaktır. Sempozyumun, yerli ve yabancı uygulayıcıların ve bilim adamlarının geniş bir katılımı ile gerçekleşeceğine inanmaktayız. Şölen havasında geçeceğini düşündüğümüz ve Dünya Tünelcilik Birliği (ITA)’nın destekleme kararı aldığı bu sempozyuma, Maden Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi ve Tünelcilik Derneği olarak tüm paydaşlarımızı davet ediyoruz.

Prof.Dr.Nuh Bilgin
Sempozyum Yürütme Kurulu Adına

3. Uluslararasi Ulasimda Yeralti Kazılari Sempozyumu

Benzer Demiryolu Haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 / 1,819