Bakan Yıldırım Ankara-İstanbul YHT çalışmalarını inceledi

Bakan Yıldırım Ankara-İstanbul YHT çalışmalarını inceledi
Gebze CR3 Marmaray Şantiyesine helikopterle gelen Yıldırım, Kocaeli Valisi Ercan Topaca, bakanlık ve yüklenici firma yetkilileriyle bir toplantı gerçekleştirdi.
Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, toplantının ardından Bilecik’e geçeceklerini, orada Yüksek Hızlı Tren’le ilgili çalışmaları yerinde inceleyeceğini belirtti.
Gebze’nin, Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren’le Marmaray’ın buluştuğu noktalardan biri olduğunu vurgulayan Yıldırım, “Marmaray Projesiyle Gebze’den Pendik’e kadar olan hattı da eş zamanlı olarak açmak istiyoruz. Zaman nisan ayı sonu itibarıyla gittikçe daha verimli hale geldi. Yılın en verimli aylarındayız. Bu önümüzdeki 4 ay, bizim için altın değerinde bir süredir. Dolayısıyla bu süreyi çok verimli, etkin kullanmamaz icap ediyor” diye konuştu.
Bakan Yıldırım, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, bu projeye çok önem verdiğini dile getirerek, şunları kaydetti:
“Gerek Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren Hattını, gerekse Marmaray Projesini 29 ekim tarihi itibarıyla açılışa hazır hale getireceğiz. Bunun taahhüdünü kamuoyuna sayın Başbakanımız da daha önce bir kaç kez açıkladı. Bize düşen görev, bunun gereğini yapmak. Onun için burada bakanlığımız, müsteşarımız, genel müdürlerimiz, daire başkanlarımız, şantiye şeflerimiz ve yüklenici firmalarla ortak toplantı yapıyoruz. Hem Yüksek Hızlı Tren var, aynı zamanda Marmaray ekibi de var bu toplantıda. Böylece bir koordinasyonun da sağlanmasına özen gösteriyoruz.”
Toplantı, daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

demiryollarının tarihini-degistirecek

Kaynak: www.hakimiyet.com

Benzer haberler:

Yorum Yaz

122 / 1,645