Kars-Tiflis Demiryolu Alt ve Üstyapı İkmal İnşaatı Yapım İşi ihalesini kazanan Şenbay Madencilik – Ermit Mühendislik ortak girişimi ile sözleşme imzalandıAltyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü’nce gerçekleştirilecek, Türkiye – Gürcistan Kars-Tiflis Demiryolu Alt ve Üstyapı İkmal İnşaatı Yapım İşi ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.

Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; KİK’in düzeltici işlem kararından sonra ihaleyi kazanan Şenbay Madencilik – Ermit Mühendislik ortak girişimi ile 08 Nisan 2013 tarihinde 549.266.529 lira üzerinden sözleşme imzalandı.

Bilindiği gibi KİK, geçtiğimiz günlerde Comsa – Açılım – Seza ortak girişiminin ve Gülermak – Kolin İnşaat ortak girişiminin ihalenin sonucu için yaptığı itirazı reddetmişti.

Yaklaşık maliyeti 711.740.804,09 lira olarak belirlenen ihaleye teklif veren diğer firmalar şöyleydi:

1. Comsa – Açılım – Seza
2. Cengiz – Makyol İnşaat
3. China Railway – Mapa
4. Gülermak – Kolin İnşaat
5. Özaras – YSE Yapı – Çelikler İnşaat

baku_tiflis_kars_demiryolu3

Kaynak : Yatırımlar

Benzer Demiryolu Haberleri

2 Yorum - Kars-Tiflis Demiryolu Alt ve Üstyapı İkmal İnşaatı Yapım İşi ihalesini kazanan Şenbay Madencilik – Ermit Mühendislik ortak girişimi ile sözleşme imzalandı

  1. Abdülmecid Öz dedi ki:

    Kars Tiflis işinde sözleşme yapılmadı bu bilgi yanlıştır. Ankara 5.idare mahkemesi yürütmeyi durdurdu. Şenbay-Ermit ortaklığı değerlendirme dışı bırakıldı.

  2. Mustafa Öz dedi ki:

    Soygun Planının belgeleridir. Abdurrrahman Şentürk kontrolünde ki bu işin Kamuya zararı 600 Milyon üzerindedir. Ve işin daha vahimi bu 2.İkmal ihalesi ile iş yine bitmeyecek ve tekrar ikmal ihalesi yapılacaktır.

Yorum Yaz

22 / 2,190