TCDD’den 2013’te iki dev ihale birden

TCDD’den 2013’te iki dev ihale birden
Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü Emlak ve İnşaat Dairesi Başkanlığı’nın Konya Buğday Pazarı Yüksek Hızlı Tren Garı ve Konya Lojistik Projesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi. TCDD, Konya için büyük öneme sahip iki projede de yapım ihalesine çıkmaya hazırlanıyor.

YHT GARI İÇİN İHALE ÇALIŞMAALRI

Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü yetkililerinden aldığımız bilgilere göre, uygulama projeleri TH İdil Mimarlık firması tarafından hazırlanan projenin yapım ihalesine bu yıl içinde çıkılması planlanıyor. İhale hazırlık çalışmalarına başlandığını belirten yetkililer, ihale şartnamesi için çalışmalara başlandığını belirttiler.

YAKLAŞIK 40 MİLYON TL’YE MAL OLACAK

Gerekli onayların alınmasından sonra ihale ilanı yapılarak firmalardan teklif isteneceğini kaydeden yetkililer bu yasal sürecin tamamlanmasının ardından ihaleyi kazanan firmaya yer tesliminin yapılarak inşaat aşamasına geçilebileceğini ifade ettiler. Projenin yaklaşık 40 milyon liraya mal olması bekleniyor.

NİSAN’DA UYGULAMA PROJESİ BİTİRİLDİ

Bilindiği gibi, yaklaşık maliyeti 680 bin 66 lira olarak belirlenen Konya Buğday Pazarı YHT Garı Uygulama Projelerinin Hazırlanması Hizmet Alımı ihalesini kazanan TH İdil Mimarlık firması ile 348bin 400 lira üzerinden sözleşme imzalanmıştı. Firma uygulama projesini Nisan ayında tamamlayıp TCDD’ye teslim etti.

LOJİSTİK KÖY YAPIM İHALESİ NE AŞAMADA?

Lojistik Köy’ün yapımı için de 2013 yılında ihale ilanı yapılacak. Şartname hazırlık çalışmalarına önümüzdeki aylarda başlanacağını kaydeden yetkililer, çalışmalarının tamamlanmasından sonra ihale ilanı yapılabilmesi için TCDD Yönetim Kurulu onayına başvurulacağını kaydettiler.

LOJİSTİK KÖYÜN UYGULAMA

PROJELERİ HENÜZ TESLİM EDİLMEDİ

Nisan ayı içinde tamamlanıp TCDD’ye teslim edilmesi gereken Lojistik Köy uygulama projelerinin ise geciktiği bildirildi. Konuyla ilgili gazetemize bir açıklama yapan AK Parti Konya milletvekili Hüseyin Üzülmez, “Lojistik köyün uygulama projeleri Devlet Demiryolları2na 3 Haziran gibi teslim edilecek. Belki birkaç gün gecikebilir” bilgisini verdi. Kayacık’ta tahsis edilen 1 milyon m2’lik alana kurulacak Lojistik Köyün inşaat çalışmalarının ise 2016 yılında tamamlanması bekleniyor.

tcdd-den-2013-te-iki-dev-ihale-birden

Kaynak : www.konyapostasi.com.tr

Benzer haberler:

Yorum Yaz

91 / 1,615