Başakşehir – Kirazlı Metro Hattı DuraklarıBaşakşehir – Kirazlı Metro Hattı Durakları
Metro bakımından İstanbul’un en güzel metrolarından birine sahip olduklarını söyleyen Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, “Şuanda en son yapılan Bağcılar-Başakşehir-Olimpiyatköyü Metrosu en modern yapılan metrodur. 1 milyon 100 bin dolara mal oldu. Başakşehir’den metroya binen birisi çok rahatlıkla Taksim’e veya tuzlaya kadar rahatlıkla seyahat edebilecek” diye konuştu.

Metro hattı açılır açılmaz yolculuğa başlayan vatandaşlardan Gülsüm Onay, “Metronun Başakşehir’e kadar gelmesine çok memnun olduk. Hamile olduğum içinde otobüse binmek yerine tramvaya biniyordum. Şimdi de metroya bineceğim. Bu yüzden sayın başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

15 senedir Başakşehir’de ikamet ettiğini 4-5 senedir de metronun açılmasını beklediğini dile getiren Selamettin Arslan da, Başakşehir’in sanayi bölgesi olduğu için metro hattı ile işçilerin çok rahat edeceğini söyledi.

Başakşehir – Kirazlı Hattı’nın durakları ise şöyle:

“Metrokent, Başak Konutları, Siteler, Turgut Özal, İkitelli Sanayi, Olimpiyat, Ziya Gökalp Mahallesi, İstoç, Mahmutbey, Yeni Mahalle, Kirazlı.

basaksehir-kirazlı-metro-hatti-durakları

Benzer demiryolu haberleri:

Yorum Yaz

22 / 2,874