Japon-Türk Kültürü TCDD Müzesinde BuluştuJapon-Türk Kültürü TCDD Müzesinde Buluştu : Japonya İzmir Kültürlerarası Dostluk Derneği (JIKAD), Türk-Japon kültürlerini bir araya getirdi. TCDD İzmir Müze ve Sanat Galerisi’nde açılan origami ve fotoğraf sergisi büyük beğeni topladı.

İzmir’de JIKAD’ın konuk ettiği Japonların objektifinden yansıyan fotoğrafların yanı sıra Japon sanatı origami çalışmaları da sergilendi. Açılışa Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, JIKAD kurucusu aynı zamanda Kalkınma Ajansının genel sekreteri Ergüder Can ve JIKAD Başkanı Arzu Yücel ve sanatseverler katıldı.

Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan Japon kültürünü yansıtan origamileri ve İzmir’i anlatan fotoğrafları çok beğendiğini söyledi. Başkan Tartan Japon insanının farklı, sevgi dolu ve sıcakkanlı olduğunu belirterek, “Japonların gözünden İzmir’i görmekten gurur duyuyorum. Japon sanatı olan origami de toplumu yansıtan bir halk sanatıdır. Bu tür sergiler Türk- Japon ilişkilerini güçlendirir. Kültürlerarası yakınlaşma toplumun geleceği adına atılmış önemli bir adımdır” dedi.

TCDD_muzesi

Kaynak : Star Gazetesi

Benzer Demiryolu Haberleri

Yorum Yaz

20 / 3,041