Yanlış Park Yüzünden Tramvay Ulaşımı Aksadı

Yanlış Park Yüzünden Tramvay Ulaşımı Aksadı
Eskişehir’de Otogar hattında ilerleyen tramvay, bir sürücünün otomobilini raylara yakın bir yere park etmesi yüzünden içindeki onlarca yolcuyla dakikalarca beklemek zorunda kaldı.

İki Eylül caddesindeki tramvay ulaşımı, bir otomobil nedeniyle yaklaşık 10 dakika durdu. Raylara yakın bir yerde park edilen otomobilin, tramvayın geçişini engellemesi üzerine yolcular uzun süre beklemek zorunda kaldılar. Tramvay sorumluları ve vatandaşlar bir süre beklediler. Çevrede bir süre otomobilin sürücüsü aranmaya başlandı. Daha sonra otomobilin sahibinin gelip aracını kaldırmasının ardından trafik rahatladı.

Çevrede bulunan vatandaşlar, bu olaylara her zaman olmasa da ara sıra rastlandığını, bazı sürücülerin trafik kurallarını bilerek ya da bilmeyerek ihlal etmesinin çok sayıda insanı sıkıntıya sürüklediğini, ulaşımı engellediğini belirttiler. Daha duyarlı davranılması çağrısında bulunan vatandaşlar “Bu tip durumlar trafik kazalarında açıkça davetiyedir. Sürücülerin bu konularda daha hassas olması gerekir” diye belirttiler.

yanlis-park-yuzunden-tramvay-ulasimi-aksadi-mby_galeri

 

Benzer haberler:

Yorum Yaz

122 / 1,610