ATSO’nun Hızlı Tren Kampanyasına Manavgat Ve Alanyadan Destek | Hızlı Tren KampanyasıHızlı Tren Kampanyası :ATSO’nun Hızlı Tren Kampanyasına Manavgat Ve Alanyadan Destek .Antalya Ticaret ve Sanayi Odası ve Antalya Ticaret Borsası Yönetim Kurulları ile Meclis Başkanlık Divanı Üyeleri, Burdur ve Isparta’dan sonra Manavgat ve Alanya’ya da birlikte bir ziyaret programı gerçekleştirerek, göreve yeni seçilen Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulları’na başarılar diledi.

Ziyaretlerde bölgesel sorunlar ve çözüm önerileri konuşulurken, ATSO Başkanı Budak, Antalya Hızlı Tren Kampanyası hakkında bilgiler verdi. Manavgat TSO Başkanı Ahmet Boztaş ve Alanya TSO Başkanı Mehmet Şahin, kampanyaya imzaları ile destek verdiler. ATSO ve ATB heyetinin ilk durağı Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası oldu.

Manavgat TSO Başkanı Ahmet Boztaş ve Meclis Başkanı Kerim Erdem ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Antalya heyetini Meclis Salonu’nda konuk etti. Ziyarette bir konuşma yapan ATSO Başkanı Budak, MATSO Başkanı seçilen Ahmet Boztaş ve Meclis Başkanı Kerim Erdem’e görevlerinde başarılar diledi. Antalya’da son dönemde kentin tüm dinamikleri arasında sağlanan birlik ve beraberliğin devam etmesinin önemine vurgu yapan Budak, dünyanın en önemli organizasyonlarından Botanik EXPO’nun bu beraberlik sonucu Antalya’ya kazandırıldığına dikkat çekti.

EXPO 2016’yı sadece Antalya’nın değil, Alanya, Burdur, Isparta’yı da içine alan bölgenin kalkınma projesi olarak gördüklerini ifade eden Budak, bu nedenle EXPO 2016 çalışmaları kapsamında mutlaka demiryolu ve Hızlı Tren çalışmalarının da başlamasını arzu ettiklerini söyledi. ALANYA KARAYOLU 25 YILDA BİTTİ AMA KAOS SÜRÜYOR Antalya-Alanya karayolunun 25 yılda tamamlandığını buna karşın, ulaşımda kaos yaşandığını belirten Budak, bu güzergahta mutlaka raylı ulaşımın programa alınması gerektiğini kaydetti.

EXPO 2016 ile birlikte hızlı tren çalışmalarının gündeme alınması için imza kampanyası başlattıkları belirten Budak, “Antalya turizmin gözbebeği diyoruz ama ulaşılabilirlik endeksinde 16’nci sırada. Bunu ortadan kaldırmak için demiryoluna ihtiyaç var. Antalya-Alanya, Manavgat-Konya, Konya-İstanbul hattı hızlı tren proje çalışmasının bir an önce başlanılmasını istiyoruz. EXPO 2016 Antalya için öngörülen projelere hızlı treni de dahil etmeliyiz. 2016’ya 2,5 yıl kaldı deniliyor. Önemli olan bir iradenin ortaya konması ve projenin biran önce başlanmasıdır.

Turizm taşımacılığında Antalya-Alanya bağlantısı yetersiz kalıyor. Hızlı tren şart” diye konuştu. Budak, bölge kalkınmasının can damarını oluşturacak olan EXPO 2016’nın Gazipaşa’dan Kaş’a kadar yöre insanına en güzel şekilde anlatılması gerektiğini de söyledi. Manavgat, Alanya, Serik ve Gazipaşa’da vatandaşlara EXPO 2016 Antalya nedir denildiğinde çoğunun cevap veremeyeceğini söyleyen Budak, “EXPO2016 Antalya yöre insanına bugüne kadar tam olarak anlatılamadı. Dışarı çıksak Manavgat ve Alanya’da bir çok insana sorsak EXPO Antalya 2016 nedir diye sorsak ‘ya bilmiyorum diyecek, ya da o nedir diye cevap verecek. Bu yüzden halkımıza iyi anlatmalıyız” dedi. ÇANDIR’DAN “COĞRAFİ İŞARET” VURGUSU ATB Başkanı Ali Çandır da ürün marka tanıtımına yönelik Antalya ismini ön plana çıkarmak için coğrafi işaret uygulamasının önemli olduğunu söyledi.

Bu bağlamda coğrafi işaretli ürün uygulamasına Finike portakalının örnek olduğunu aktaran Çandır, önümüzdeki günlerde buna Manavgat susamını da ekleyeceklerini kaydetti. Bölgedeki oda ve borsaların BAGEV’in de katkısı ile birlikte hareket ettiğini kaydeden Çandır, “Umuyorum bu birliktelik yeni dönemde de devam eder” dedi.Çandır, gazetecilerin bu yıl 4’üncüsü yapılacak Yöresel Ürünler Fuarı’na ilişkin sorusu üzerine, fuarın 19-23 Eylül 2013 tarihinde yapılacağını bildirdi. Yöresel ürünlerin markalaşmasını hedefleyen fuarı Türkiye’nin sahiplendiğini belirten Çandır, “Türkiye genelinde 3 bin civarında coğrafi işaret almaya hak kazanacak ürün var. Bölgemizde de ciddi bir yöresel ürün potansiyeli var. Onların coğrafi işaret alması için hep birlikte çalışacağız.

Değerlerimize hep birlikte sahip çıkmamız gerekiyor” dedi. MATSO Başkanı Ahmet Boztaş’tan tarım alanlarına salip çıkmasını isteyen Ali Çandır, “Gelecek nesillere daha yeşil, güzel bir ortam hazırlayabilmemiz için yeni tarım topraklarına sahip çıkmamız gerekiyor” dedi. MATSO’nun geçen yıllarda yapılan Yöresel Ürünler Fuarı’na büyük ilgi gösterdiğini hatırlatan Çandır, Manavgat susamının coğrafi işaret alma çalışması olduğunu belirtti. MANAVGAT TSO’DAN TAM DESTEK MATSO Başkanı Ahmet Boztaş da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

ATSO’nun bölgeye demiryolu getirme konusundaki çabalarını takdirle karşıladıklarını belirten Boztaş, Hızlı Tren İmza Kampanyası’nı desteklediklerini ve üyelerinin de katılımı için desteğe hazır olduklarını söyledi. MASİAD, Akdeniz Üniversitesi ve MATSO olarak Manavgat susamının coğrafi işaret alması için çalışma başlattıklarını hatırlatarak, “Manavgat susamının coğrafi işaret alması için önümüzdeki günlerde müracaatımızı yapacağız” dedi. MATSO Başkanı Ahmet Boztaş ve Meclis Başkanı Kerim Erdem ve meclis üyeleri daha sonra kampanya dilekçelerine imza attı.

MATSO Başkanı Boztaş, ATSO Başkanı Budak ve ATB Başkanı Çandır’a ziyaretleri nedeniyle teşekkür ederken, günün anısına plaket ve Manavgat’ın yöresel ürünlerinin bulunduğu sepet takdim etti. ATSO Başkanı Budak, Boztaş’a “Geçmişten Günümüze Antalya Ticaret ve Sanayi Odası” kitabını hediye ederken, ATB Başkanı Çandır ise “Uluslar arası Antalya Coğrafi İşaretler Semineri” kitabı ile Antalya’nın yöresel reçellerinden hediye etti. Ali Çandır, Ramazan ayında dağıtılacak ramazan paketlerinde zeytinyağına yer verilmesini isterken, bu dönem zeytinyağının tanıtımına ağırlık verileceğini kaydetti.

ALANYA DOĞAL GAZ İSTİYOR ATSO ve ATB heyeti daha sonra Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ederek yeni seçilen ALTSO Başkanı Mehmet Şahin ve Yönetim Kurulu üyelerine “Hayırlı olsun” diyerek görevlerinde başarılar diledi. Burada yaptığı konuşmada diyalog ve kurumlar arası işbirliğinin önemine değinen ATSO Başkanı Çetin Osman Budak, Antalya’nın ilçeleriyle birlikte hareket ederek güzel işlere imza attığını belirterek, Yöresel Ürünler Fuarı, Tarım Konseyi, Tanıtım AŞ’nin bunun en güzel örnekleri olduğunu söyledi. ATB öncülüğünde başlatılan Yöresel Ürünler Fuarı’nın bu yıl dördüncüsünün yapılacağını belirten Budak, “TOBB Başkanımız Hisarcıklıoğlu’nun çok güzel bir sözü var. Başkanımız ‘Kuş alayıyla uçar’ diyor. Biz de birlik ve beraberliği çok önemsiyoruz.

Yöresel Ürünler fuarı bunun en somut göstergelerinden biri. Bütün Türkiye’yi Antalya’da buluşturuyoruz. Kars’ın peyniri, Sivas’ın kangalı, Finike’nin portakalı buluşuyor” dedi. Budak, Antalya domatesini markalaştırma çalışmalarının da devam ettiğini söyledi. Budak, “Bunlar birlik ve beraberlikle ortaya çıkan şeyler” dedi. ATSO Başkanı Budak, hızlı tren kampanyası hakkında bilgiler vererek, ALTSO Başkanı Şahin’den destek istedi. ATB Başkanı Ali Çandır da konuşmasında Antalya’nın ciddi değerleri olduğu gibi deformasyona uğrayan değerleri olduğunu belirterek, “Biz Antalya lobisiyle sadece yurt içinde değil Tanıtım A.Ş. vasıtasıyla yurtdışında da Antalya’nın bayraktarlığını yapmalıyız. Birlikte hareket etme kültürümüzü tavan yaptırmalıyız. Sizlerin de bu ekibin içinde ciddi şekilde yer alacağınızdan hiç kuşkumuz yok.

Her zaman, her türlü projede birlikte olmayı hayal ediyoruz” diye konuştu. Alanya TSO Başkanı Mehmet Şahin de ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekti. Şahin, “Bizlerin lokomotifi aynı, tarım, turizm, inşaat” dedi. Kendilerinin de birlik ve beraberlik söylemi ile yola çıktığını kaydeden Şahin, “Buna göre çalışacağız” diye konuştu. Şahin, Antalya’daki doğalgaz hattının Alanya’ya kadar uzatılması konusunda başkanlardan destek isterken Hızlı Tren Kampanyası’na Alanya esnafı ve halkının da katılımı için elinden gelen desteği vereceğini söyledi.

ATB Başkanı Ali Çandır ve ATSO Başkanı Çetin Osman Budak daha sonra Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkan Yardımcısı ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mehmet Ali Dim’i ziyaret etti. Budak, Dim’den dünyanın en önemli organizasyonlarından biri olan EXPO 2016 Antalya ve hızlı trenle ilgili destek istedi. Dim,” Alanya’sız EXPO olmaz” derken, Alanya’da ALTSO’nun desteğiyle bir EXPO bürosunun açılmasını önerdi. Dim, hızlı tren kampanyası için de destek verdi.

ATSO'nun Hizli Tren Kampanyasina Manavgat Ve Alanyadan Destek

Benzer Demiryolu Haberleri

  • Alanya’da Raylı Sitem Olacak Mı Alanya’da basın mensupları ile bir araya gelen Başkan Türel, Alanya’nın çöpünü altına çevirecek katı atık entegre tesisi ile Alanya Toptancı Hali’ni seçimlerden önce hizmete açacaklarını […]
  • Belediye Meclis Üyeleri Alanya Teleferik’e Tam Not Verdi Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, belediye meclis üyelerine Teleferik ve Alanya Kalesi’nde yürütülen projeleri kapsayan bir tanıtım turu düzenledi. Teleferikle Alanya Kalesi'ne […]
  • Alanya Teleferik Para Basıyor 19 Ağustos'ta hizmete başlayan Alanya Teleferik'e geride kalan 16 günde 45 bin 700 kişi bindi. 4 günlük Kurban Bayramı'nda 12 bin 531 kişinin bindiği Alanya Teleferik, 16 günde yaklaşık […]
  • Kayseri Toplu Taşıma Sistemi İçin Sürücülere Özel Eğitim Büyükşehir Belediyesi Kayseri Ulaşım A.Ş. ile KAYMEK, İşkur ve Özel Halk Otobüsçüleri Esnaf Odası tarafından gerçekleştirilen proje ile Kayseri Toplu Taşıma sistemi için Sürücü Yetiştirme […]
  • Erzincan-Trabzon Demiryolu İhalesinin Tarihi Belli Oldu Trabzon - Erzincan demiryolunun flaş bir gelişme yaşandı. Güzergahların belirlendiği demiryolu ihalesinin yapılacağı tarih belli oldu.Trabzon’a müjdeli haberi AK Parti Trabzon İl Başkanı […]
  • Müzeler Haftasında TCDD Müzesi Kapatıldı TMMOB Mimarlar Odası, Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS), sendikalar, meslek örgütleri ve sivil toplum kuruluşlarının ve vatandaşların TCDD […]
  • Akçay: “Demiryolu Özlemle Beklediğimiz Bir Projeydi “ Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası(GTSO)Yönetim Kurulu Başkanımız İsmail Akçay, Erzincan-Gümüşhane-Trabzon demiryolu etüd ve uygulama projesinin 14 Mayıs 2018 tarihinde ihale edileceğini […]
  • Yeni Akhisar Garı Tren Trafiğine Açıldı Manisa'nın Akhisar ilçesinde şehir içi trafiği düzenlemek amacıyla bir süre önce başlatılan Akhisar Şehir Geçişi projesi kapsamında yapımı tamamlanan , yeni Akhisar Gar, 20 Nisan 2018 […]
  • Eurasia Airshow Başladı Antalya yine çok önemli bir organizasyona ev sahipliği yapıyor. Havacılık sektörünün marka ve yöneticilerini bir araya getiren Eurasia Airshow başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes […]
  • Yenişehirde güzergah değiştiren hızlı tren siyasetçinin uyarısıyla yanlışından dönüyor Aslında… Bu sayfaların okurları “ben yaptım oldu” mantığıyla hareket eden TCDD’nin yaptığı güzergah değişikliğini 15 Ağustos günü okudular. O yazıda… 2009 yılında TCDD’nin belirlediği […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

49 / 1,561