TCDD Ankara – Sivas Hızlı Tren Projesi Yertaş İnşaat – STY İnşaat ortak girişimi Kayaş – Kırıkkale (kesim I) altyapı inşaatı ihalesi için KİK’e itirazda bulundu

T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek olan,  Ankara – Sivas Hızlı Tren Projesi kapsamındaki Kayaş – Kırıkkale Arası Kesim I (V7-V9-V10-V15 Viyadükleri hariç) Altyapı (Km:12+263-74+100) Yapım İşi ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.

Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; Yertaş İnşaat – STY İnşaat ortak girişimi ihalenin iptal edilmesi ile ilgili olarak 28 Haziran 2013 tarihinde Kamu İhale Kurumu’na (KİK) itirazda bulundu. Bu aşamada KİK kararı beklenecek.

Bilindiği gibi ihaleyi kazanan Söğüt İnşaat firmasının ihalenin iptal edilmesi ile ilgili olarak 26 Haziran 2013 tarihinde Kamu İhale Kurumu’na (KİK) itirazda bulunmuştu. Hatırlanacağı gibi yaklaşık maliyeti 1.601.000,112 lira olarak belirlenen ihaleyi 674.960.450 teklifi ile Söğüt İnşaat firması kazanmış ve ihale daha sonra iptal edilmişti. İptal edilen ihaleye katılan diğer firmalar şöyle belirlenmişti:

1. Accord
2. Acciona
3. Azer – Özgün İNşaat
4. Doğuş – Gülsan İnşaat
5. Fermak – Nas İnşaat
6. Gülermak – Koçoğlu İnşaat
7. Kolin – Cengiz – Limak – Mapa İnşaat
8. Mürsel – Ermit – Yörük – Cemiloğlu
9. Özce – Özkar – Özaltın – NTF İnşaat
10. Seza – Açılım İnşaat
11. Yertaş – STY İnşaat
12. YSE Yapı

yht

Kaynak : Yatırımlar

Benzer haberler:

One Response to TCDD Ankara – Sivas Hızlı Tren Projesi Yertaş İnşaat – STY İnşaat ortak girişimi Kayaş – Kırıkkale (kesim I) altyapı inşaatı ihalesi için KİK’e itirazda bulundu

  1. yakup ateş dedi ki:

    neden çok net haberler yayınlanmıyor. sonuç nedir
    itiraz var. inşaat durmuşmudur. bilmek istiyoruz.

Yorum Yaz

116 / 1,636