ThyssenKrupp Marmaray projesinin yürüyen merdiven ve asansörlerini kuracak!ThyssenKrupp Marmaray projesinin yürüyen merdiven ve asansörlerini kuracak :Yüzyılın projesi olarak görülen Marmaray Projesinde ThyssenKrupp Asansör Türkiye,OHL ve DimetronicJointVenture (ODJV) ile imzaladığı sözleşmeye göre 36 istasyon ve ek binalar için 155 yürüyen merdiven ve 191 asansör olmak üzere toplamda 346 ünite temin edecek.

Yüzyılın projesi olarak görülen Marmaray Projesinde ThyssenKrupp Asansör Türkiye,OHL ve DimetronicJointVenture (ODJV) ile imzaladığı sözleşmeye göre 36 istasyon ve ek binalar için 155 yürüyen merdiven ve 191 asansör olmak üzere toplamda 346 ünitetemin edecek.

İstanbul’daki Marmaray Demiryolu Tüp Tüneli ve Banliyö Demiryolları Toplu Taşıma Sistemi son dönemlerin en zorlu ve ilginç projesi. Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma Bakanlığı’nın en büyük yatırımlarından biri olan proje üçe ayrılıyor; Demiryolu Boğaz Tüp Geçişi (BC1), Banliyö Hatlarının İyileştirilmesi (CR3), Demiryolu Araçları Temini (CR2).

ThyssenKrupp Asansör bu projede yaklaşık 65 km’lik hattı kapsayan,Avrupa yakasında Halkalı ile Asya yakasında Gebze’yi birbirine bağlayan ve projenin en uzun kısmını oluşturan CR3 Sözleşmesindensorumlu olacak.

CR3 Sözleşmesi, mevcut iki hatlı demiryolu sisteminin banliyö hattına ilave olarak şehirlerarası hat ve yük treni hattını da içermek üzere üç hatlı bir demiryolu güzergâhı teşkil edilecekşekilde komple yenilenmesini içermekte. CR3 Sözleşmesikapsamında,36 istasyon dışında depo, atölye ve yönetim binaları gibi yardımcı binalar dabulunuyor.Hat, BC1 kısmıyla Asya ve Avrupa yakalarında bağlanarak şehrin iki yakası arasında demiryolu ulaşımının aralıksız olarak devam edebilmesini sağlayacak.

Anlaşma kapsamında ThyssenKrupp Asansör Türkiye, kapasiteleri 1250 kg ve 4000 kg arasında değişen asansörlertemin edecek. Asansörlerin çoğunluğu istasyonlarda konumlandırılacak ve panoramik olacak.Ayrıca hat boyunca yapılacak yaya üstgeçitlerinde yolcu asansörleri ve depo ve yönetim binalarında yolcu, yük ve servis asansörleri montajı yapılacak. Yürüyen merdivenler istasyonlara inşa edilecek ve ağır hizmet tipi olacak.

ThyssenKrupp Asansör’ün Genel Müdürü Juan de la Guardia “Bu büyük projenin kilit tedarikçilerinden biri olmak şirketimiz için çok önemli. Bu sözleşme, özellikle böyle kapsamlı projelerde ürünlerimize olan güvenin bir göstergesidir. ThyssenKrupp Asansör, Marmaray Projesi’nin yüksek standartlarını en üst seviyede karşılayacaktır.” açıklamasını yaptı.
Yaklaşık 14 milyon insanın yaşadığı İstanbul, Türkiye’de en kalabalık nüfusa sahip şehir olmanın yanında Dünya’daki en büyük şehirlerden de biri. Şehrin mevcut kentsel ulaşım problemlerine uzun vadeli bir çözüm olması beklenen Marmaray Projesi ile günde 1.500.000 kişinin taşınması hedefleniyor.

Marmaray-projesinin-yuruyen-merdiven-ve-asansorlerini-ThyssenKrupp-kuracak

Kaynak : avrupaprojeyonetimi.emlaktasondakika.com

Benzer Demiryolu Haberleri

Yorum Yaz

20 / 1,951