YHT binaları çatlatıyor (Foto Galeri)YHT binaları çatlatıyor
Yüksek Hızlı Tren (YHT) için, ilimizde 56 kilometrelik güzergahta devam eden inşaat çalışmalarının ciddi sıkıntı yarattığı bölgelerden biri İzmit Cumhuriyet mahallesi oldu. Cumhuriyet mahallesi’nde bulunan 56 konutlu Akgün Sitesi sakinlerinden çok ciddi şikayetler yükseliyor.

Cumhuriyet mahallesi’ndeki Akgün Sitesi sakinlerinden İlhami Akdemir, demiryolu inşaatı güzergahında çakılan kazıkların etkisiyle binaların zeminlerinde çatlama olduğunu, yer altı sularının binaların bodrum katını doldurmaya başladığını söyledi. Akdemir, “Bizim evlerimiz 17 ağustos felaketinde hasar görmemişti. Ama şimdi bodrum katları sularla dolan binaların orta şiddette bir depremde yıkılmasından kaygı duyuyoruz. En azından yetkililerin gelip inceleme yapmasını istiyoruz” dedi.
ÜSTGEÇİTLERDE SIKINTI

Cumhuriyet mahallesi Muhtarı Mustafa Yaman da mahallede yeni yapılan yaya üstgeçitlerinin çok sıkıntı yarattığını söylüyor. Mustafa Yaman, “Yayalar için yapılan üstgeçitler çok dar. Bebek arabasıyla, veya engelli arabasıyla bu üst geçitten geçmek mümkün değil” dedi. Bölgedeyi yaya geçitlerinin yetersiz olduğunu, en az iki yaya üst geçitine daha ihtiyaç bulunduğunu da belirten Muhtar Yaman, belediyelerin mahalleye sahip çıkmasını istiyor.

67796-detay

Kaynak : www.ozgurkocaeli.com.tr

 

Benzer Demiryolu Haberleri

Yorum Yaz

26 / 2,356