3.havaalanı batıyı alarma geçirdi3.havaalanı batıyı alarma geçirdi :Ulaştirma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşari Habip Soluk, İstanbul`a yapilacak olan 3`üncü havaalanının Batı`yı kaygı içerisine soktuğunu söyledi.

Havacılıkta transfer merkezinin İstanbul olacağını belirten Müsteşar Habip Soluk, `Havacılık bir ticarettir. Fısıltı gazetelerinden yayıldığı kadarıyla Batı`yı bizim üçüncü havaalanımız oldukça ticari kaygının içerisine soktuğu söyleniyor. Gerçek payı olabilir. Çünkü transfer merkezi İstanbul olacaktir` dedi.

Amerika`da olan havacılık merkezinin 1995 yılından sonra Batı`ya kaydığının altını çizen Soluk, şöyle konuştu:

`Havacılık sektöründe yapılan yasal düzenlemeler ile sektör dünya havacılık sivil örgütlerinin tahmin ettiği 2015`i biz 2005 yılında yakaladık. Arkasından üçüncü havaalanı ile dünyanın en büyük havaalanını inşa etmeye koyulduk ve üçüncü havaalanımızın inşası istanbul`da olacak. 1995`ten önceki havacılık merkezinin ticareti Amerika`daydı. Bu 95 yılından sonra Batı`ya kaydı. Şuanda Türkiye`ye kaymış durumda. inşallah uzun süre Türkiye`den daha uzak doğuya kaymadan kalacaktır diye düşünüyoruz. Üçüncü havaalanımız özellikle transfer yolcusunda Türkiye`ye çok büyük katkılar sağlayacaktır. Ayrıca 60 noktaya bizim İstanbul 3. havaalanımızdan ya da ülkemizin herhangi bir havaalanından kalkıldığında 3 saatlik uçuş ile rahatlıkla varılacaktir.

3.havaalani batıyi alarma gecirdi

Benzer Demiryolu Haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 / 1,681