Ankara – Sivas Hızlı Tren Projesi Kayaş – Elmadağ ve Elmadağ – Kırıkkale altyapı inşaat işleri için ihale ilanı yapılması bekleniyorTCDD Ankara – Sivas Hızlı Tren Projesi Kayaş – Elmadağ ve Elmadağ – Kırıkkale altyapı inşaat işleri için ihale ilanı yapılması bekleniyor :T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek olan, “Ankara -Sivas Hızlı Tren Projesi” kapsamındaki “Kayaş -Elmadağ ve Elmadağ – Kırıkkale Altyapı Yapım İşi” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.

Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; 2 etap halinde yapılması planlanan söz konusu ihale için çalışmalar sürdürülüyor. Çalışmaların tamamlanmasından ve gerekli onayların alınmasından sonra ön seçim ilanı yapılması planlanıyor.

Bilindiği gibi, “Ankara – Sivas Hızlı Tren Projesi” kapsamındaki “Kayaş – Kırıkkale Arası Kesim I (V7-V9-V10-V15 Viyadükleri hariç) Altyapı (Km:12+263-74+100) Yapım İşi” ihalesi, aşırı düşük sorgulamasına tabi kalemlerin eksik tespit edilmesi ve götürü olarak nitelenen iş kalemlerinin uygulama projelerinin olmaması şeklindeki eksikliklerin geçen süreç ve gelinen aşamada göz önüne alındığında düzeltici işlemle giderilemeyecek nitelikte olduğu anlaşıldığından bütün teklifler reddedilerek iptal edilmişti.

Ref.: Yatırımlar Dergisi 1141/22 Temmuz 2013 (ÖA)

Ankara - Sivas Hizli Tren Projesi

Kaynak : www.yatirimlar.com

 

Benzer Demiryolu Haberleri

Yorum Yaz

20 / 2,246