TÜVASAŞ işçileri futbol turnuvasında ter döktüTÜVASAŞ işçileri futbol turnuvasında ter döktü :Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay adına düzenlenen turnuvada TÜVASAŞ işçileri, şampiyonluk için ter döktü- TÜVASAŞ Genel Müdürü İnal: “Sendika liderleri, işçilerle maç izliyor. Bu da onların arasındaki birlik ve beraberliği güçlendiriyor”

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay adına düzenlenen futbol turnuvasında Türkiye Vagon Sanayi AŞ (TÜVASAŞ) işçileri, şampiyonluk için mücadele etti.

İşçiliğe ve sendikal faaliyetlere TÜVASAŞ’ta başlayan Atalay adına çeşitli birimlerden çalışanların katılımıyla turnuva düzenlendi. Final maçında tamirhanede çalışan işçiler, iki takım halinde sahaya çıktı.

Final maçını işçiler tribünden izleyen Atalay, şampiyon takıma kupasını verdi.

Turnuvaya ilişkin AA muhabirine açıklamalarda bulunan TÜVASAŞ Genel Müdürü Erol İnal, işçilerin moral ve motivasyonunu artıran organizasyon düzenlediklerini söyledi.

Fabrika bahçesindeki halı sahada düzenlenen turnuvaya büyük önem verdiklerini belirten İnal, “Ergün Atalay da burada yıllarca çalışıp emek harcamış. Şu anda da Türk-İş’in genel başkanı durumunda. İşçilerimiz de onun adına böyle bir turnuva düzenlemek istediklerini ilettiler, biz de seve seve kabul ettik” diye konuştu.

İnal, fabrikada çalışan işçilerin sosyal yaşamda da mutlu olmasını istediklerini dile getirerek, turnuvayı düzenledikleri için mutlu olduklarını anlattı.

“İşçilerimizin moral ve motivasyona ihtiyacı var” diyen İnal, “Burada sendika liderleri, işçilerle maç izliyor. Bu da onların arasındaki birlik ve beraberliği güçlendiriyor. Turnuva sayesinde işçilerimizin sosyal yaşamına katkı sağladık. Bu da iş verimliliği olarak Türk ekonomisine geri dönecektir” ifadesini kullandı.

Demiryol-İş Sakarya Şube Başkanı Cemal Yaman ise turnuvanın Atalay için çok anlamlı olduğunu kaydetti.

Atalay’ın TÜVASAŞ’ta yıllarca işçi olarak çalıştığını anımsatan Yaman, “Burası çok eski bir fabrika, 1952 yılından beri ayakta duruyor. Çok sayıda insan burada ekmek yedi. Ergün Atalay da bunların başında geliyor. Ergün Atalay ile işçilerimizin daha da kaynaşması için bu turnuvayı düzenledik. Ergün ağabeyimiz de bizi final maçında yine yalnız bırakmadı ve çok güzel bir turnuva oldu” şeklinde konuştu.

TUVSAS iscileri futbol turnuvasinda ter doktu (2)

Benzer Demiryolu Haberleri

Yorum Yaz

16 / 1,951