Ankara Kızılay-Çayyolu metrosu ne zaman açılacak ?

Ankara Kizilay-cayyolu metrosu ne zaman acilacak

Ankara Kızılay-Çayyolu metrosu ne zaman açılacak ?29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda açılışı olan Marmaray’dan sonra şimdi gözler Ankara’da açılacak olan yeni metroya çevrildi.

Ulaştırma ve Denizlicilik Bakanlığı’nın üstlendiği Ankara Kızılay-Çayyolu metrosu açılışı için geri sayım başladı. Büyük bir şölenle açılan Marmaray’dan sonra aynı çoşkuyla açılması beklenen metro hattı için tam tarih henüz belli değil fakat hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor.

Kaba inşaası biten Metro hattının önümüzdeki kasım ayı içerisinde Büyükşehir Belediyesinin hazırlayacağı büyük bir çoşkuyla açılacağı iddia ediliyor.

Ankaralılar tarafından sıklıkla kullanılan Eskişehir yolunda trafik tamamen bitmesi planlanıyor. Ankaralılara büyük bir rahatlık sağlayacak metro hattı için bölge halkı tüm merakla bir an önce açılması için gün sayıyor.

Ankara Çayyolu hattı biter bitmez bu kez bakanlık Ankara Sincan metro hattını açacak yıl sonuna kadar her iki hattında faaliyet göstereceği kesin gözüyle bakılıyor.

Keçiören Tandoğan metro hattı ise çalışmalarda yaşanan sıkıntılardan yüzünden ve Ankara Çay’ının engel olması sebebiyle 2014 yılı sonunda açılabileceği gelen bilgiler arasında

Haritayı büyük görmek için görsele tıklayın

Ankara Kizilay-cayyolu metrosu haritasi1

Ankara Kizilay-cayyolu metrosu ne zaman acilacak

Kaynak : haber.rotahaber.comAyrıca bakınız…

Levent Özen
Takip et

Levent Özen

Genel Yayın Yönetmeni / Editor in Chief at RayHaber
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.
Levent Özen
Takip et

Benzer demiryolu haberleri:

Güncelleme: - .


Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için
Nettercume.com.tr

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

RayHaber | www.rayhaber.com | Türkiyenin Demiryolu Sitesi ve Dergisi located at Adalet mah. Anadolu cad. Megapol Tower 41/81 , İzmir, Bayraklı . Reviewed by 19702 demiryolcu rated: 4.6 / 5
188 / 1,905