Antakya Habibi Necar dağı teleferik inşaatı durdumu?

habibi-neccar-dagi-teleferik-insaati-durdumu

Antakya Habibi Necar dağı teleferik inşaatı durdumu?

Antakya Belediyesi’nin Habibi Necar dağına yaptıracağı teleferik inşaatında son günlerde büyük gerileme meydana gelmesi, vatandaşların dikkatini çekti.

Teleferik inşaatına büyük bir hızla başlanırken, ilk ayağın monte edileceği İplik Pazarı Mahallesi’nde tarihi eser çıkmasından dolayı, Çağıllık ve Habibi Neccar dağının kale kısmındaki ayak betonları dökülürken, İplik Pazarı mahallesinde hiçbir çalışmanın yapılmamasını merak ettiklerini kaydeden vatandaşlar, ‘Acaba teleferik inşaatı durdu mu? Veya bu projeden vaz mı geçildi?’ sorularına cevap istediler.

Antakya Belediye Başkanı’nın Büyükşehir belediyesine aday olmak için Hatay’ı dolaştığından teleferik inşaatını unuttuğunu tahmin ettiklerini kaydeden vatandaşlar, ‘Bu proje gündeme geldiğinde, özellikle Antakya’nın Doğu yakasında yer alan mahallelerin canlanacağını ve gecekondu konumundan kurtulacakları ümidini taşımıştık. Ancak Ağustos 2013 yılında bitirileceği belirtilen Teleferik inşaatındaki yavaşlamayı görünce bu umutlarımızı kaybettik. Çünkü İlk ayağın konulacağı yerde sadece kazı sırasında çıkan tarihi eserler duruyor. Başka bir şey görülmüyor. Acaba bu kadar masraftan sonra bu projeden vaz mı geçilecek? Antakya Belediyesi yetkililerinden açıklama bekliyoruz’ ifadesinde bulundular.

habibi-neccar-dagi-teleferik-insaati-durdumu

Kaynak : www.atayurtgazetesi.com.trAyrıca bakınız…

Levent Özen
Takip et

Levent Özen

Genel Yayın Yönetmeni / Editor in Chief at RayHaber
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.
Levent Özen
Takip et

Benzer demiryolu haberleri:

Güncelleme: - .


Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için
Nettercume.com.tr

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

RayHaber | www.rayhaber.com | Türkiyenin Demiryolu Sitesi ve Dergisi located at Adalet mah. Anadolu cad. Megapol Tower 41/81 , İzmir, Bayraklı . Reviewed by 19702 demiryolcu rated: 4.6 / 5
188 / 1,851