Konya Eskişehir Yüksek Hızlı Tren Hattı bitti

yht

Konya Eskişehir Yüksek Hızlı Tren Hattı bitti

Bakan Yıldırım, tatil yaptığı Denizli’de esnafı ziyaret etti, Bayramyeri Meydanında vatandaşlar ve Japon turistler ile bir süre sohbet etti.

Daha sonra Denizli Ticaret Odası’nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yıldırım, demiryollarında son 10 yıldır ciddi projeler yürüttüklerini, bunların yüksek hızlı tren, mevcut hatların yenilenmesi, elektrikli olmayan hatların elektrikli hale getirilmesi, sinyalsiz hatların sinyalli hale getirilmesi ve yerli demiryolu sanayinin kurulması olduğunu söyledi.

Yıldırım, projelerin hepsinde belirli bir mesafe alındığını ifade ederek,

“Yüksek hızlı trende Ankara-Eskişehir, Eskişehir-Konya tamamen bitti. Bu yılın sonunda Ankara-İstanbul açılacak. İzmir-Ankara-Afyon-Uşak-Manisa ve Ankara-Kırıkkale-Yozgat-Sivas hattına başladık. Bursa-Bilecik hattı da başladı. Diğerleri de planlama safhasında. Yerli demiryolu sanayisinde çok ciddi gelişmeler var. Artık en son model lokomotifi yapar hale geldik. Hızlı treni, yüksek hızlı treni, normal tren raylarını, traversleri, bağlantı elemanlarını yapar hale geldik. Demiryollarında herşey dışardan alınırken şu anda yüzde 50’den fazlasını Türkiye’de yapar hale geldik” dedi.

yht

Kaynak : www.hakimiyet.comAyrıca bakınız…

Levent Özen
Takip et

Levent Özen

Genel Yayın Yönetmeni / Editor in Chief at RayHaber
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.
Levent Özen
Takip et

Benzer demiryolu haberleri:

Güncelleme: - .


Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için
Nettercume.com.tr

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

RayHaber | www.rayhaber.com | Türkiyenin Demiryolu Sitesi ve Dergisi located at Adalet mah. Anadolu cad. Megapol Tower 41/81 , İzmir, Bayraklı . Reviewed by 19702 demiryolcu rated: 4.6 / 5
188 / 1,971