Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı projesinin ihalesi Eylül’de yapılacak

mecidiyekoy-mahmutbey-metro-hatti-projesinin-ihalesi-eylulde-yapilacak

Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı projesinin ihalesi Eylül’de yapılacak :Mecidiyeköy – Mahmutbey Metro Hattı projesinin 18 Eylül 2013 tarihinde ihaleye çıkarılacağı açıklandı, proje ile Mehmutbey ile Mecidiyeköy arası 26 dakikaya inecek..

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı projesinin ihalesi 18 Eylül’de gerçekleştirilecek.

Şişli, Kağıthane, Eyüp, Gaziosmanpaşa, Esenler ve Bağcılar’ı kapsayan Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı, Depo-Bakım Sahası ve Depo Bağlantı Hatları İnşaat İşleri Yapım İşi uluslararası ihaleye çıktı.

Proje çalışmaları tamamlanan hattın inşaat ihalesi Kamu İhale Kurumu’nda ve Avrupa Birliği bülteninde yayınlandı. İhaleye yurt içi ve dışından birçok büyük inşaat firması ilgi göstermeye başladı.

Şişli, Kağıthane, Eyüp, Gaziosmanpaşa, Esenler ve Bağcılar’ın trafik sorununa çözüm olacak metro, Mecidiyeköy’de Hacıosman-Yenikapı Metrosu’na entegre olarak başlayacak. Çağlayan, Kağıthane, Nurtepe Alibeyköy bölgelerinden geçerek Karadeniz Mahallesi’nde mevcut Edirnekapı-Sultançiftliği Hattı’na entegre olacak proje, Tekstilkent ve Yüzyıl Mahallesi’nden geçerek Mahmutbey’de, geçen ay açılan Mahmutbey-Başakşehir Metrosu ile birleşecek.

SAATTE 70 BİN KİŞİ TAŞINACAK

İş ve yerleşim bakımından yoğun alanları tarayan hattın daha sonra Mecidiyeköy’den Kabataş’a uzatılması da planlanıyor. Yaklaşık 17,5 km uzunluğundaki Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı, saatte tek yönde 70 bin kişi taşıyacak. Tünellerin yanı sıra viyadüklerin de yer alacağı proje, delme, aç-kapa ve viyadük tipinde toplam 15 istasyondan oluşacak.

Mecidiyeköy, Çağlayan, Kağıthane, Nurtepe, Alibeyköy, Yeşilpınar, Veysel Karani, Akşemsettin, Kazım Karabekir, Yenimahalle, Karadeniz Mahallesi, Tekstilkent, Yüzyıl Mahallesi, Göztepe ve Mahmutbey istasyonlarının yer alacağı metro hattı tamamlandığında Mecidiyeköy’den Mahmutbey’e 26 dakikada ulaşılacak.

İstanbul’daki metro ağları tamamlandığında ise Mahmutbey-Sarıyer-Hacıosman 45 dakika, Mahmutbey-Yenikapı 39,5 dakika, Mahmutbey-Üsküdar Marmaray 48,5 dakika, Mahmutbey-Kadıköy Marmaray 52 dakika, Mahmutbey-Sabiha Gökçen Havalimanı Marmaray 95,5 dakika, Çağlayan-Gaziosmanpaşa 13 dakika, Mecidiyeköy-Alibeyköy 7,5 dakikaya inecek.

Mecidiyeköy-Mahmutbey arasındaki metro hattının ihalesi, 18 Eylül 2013 Çarşamba günü saat 11.00′da belediyenin Merter Ek Hizmet Binası İhale Salonu’nda yapılacak.

mecidiyekoy mahmutbey metro hatti projesinin ihalesi eylulde yapilacak 90 turkiye rayli sistem turleri metro 0 manset istanbul metrosu genel 90 34 istanbul  Mecidiyeköy Mahmutbey Metro Hattı projesinin ihalesi Eylülde yapılacak metro hattı metro Mehmutbey Mecidiyeköy Mahmutbey Metro Hattı projesi ihalesi Mecidiyeköy Mahmutbey Metro Hattı projesi Mecidiyeköy Mahmutbey Metro Hattı Mecidiyeköy İstanbuldaki metro ağları İstanbul Büyükşehir Belediyesi

Gelen Aramalar:

Benzer demiryolu haberleri:

Güncelleme - .

Yorum Yaz

Ray Haber | www.rayhaber.com | Türkiyenin Demiryolu Dergisi located at Tınaztepe mah. Eşrefpaşa cad 261/101 , İzmir, Konak . Reviewed by 5716 demiryolcu rated: 4.7 / 5