TCDD Balkan ülkelerine tur düzenliyor

tcdd

TCDD Balkan ülkelerine tur düzenliyor

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Vakfı’nın kuruluşu olan Ray-Tur, 20 Nisan-4 Mayıs tarihleri arasında Balkan Turu düzenliyor.

Tcdd Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, 2011-2012 yıllarında Balkan ülkelerine tur düzenleyen Ray-Tur’un, yoğun istek üzerine 20 Nisan-4 Mayıs tarihlerinde yeniden Balkan turu düzenlediği belirtildi.

Beş yıldızlı otel konforuna sahip yataklı özel trenle gerçekleştirilecek olan turun, 20 Nisan’da Sirkeci Gar’dan başlayarak, Yunanistan, Makedonya, Kosova, Sırbistan, Bosna-Hersek, Karadağ ve Hırvatistan olmak üzere 7 ülkeyi kapsadığının ifade edildiği açıklamada, turun 8 gece otel, 6 gece trende konaklama olmak üzere 4 Mayıs’ta Sirkeci Gar’da sona ereceği kaydedildi.

Açıklamada, Ray-Tur’un trenle Balkan Turu’nun yanı sıra Ankara’dan THY ile Endülüs (Sevilla-Cordoba-Granada-Malaga-Ronda ve Marbella), THY ile İtalya

(Roma-Floransa-Venedik), Rusya (Volga Nehri) ve Hindistan’dan oluşan yurt dışı turları, Yüksek Hızlı Tren ile günübirlik (Eskişehir ve Konya), Ankara’dan otobüsle baştan başa Karadeniz (Batum konaklamalı) ve Hitit Şehirleri Turu düzenlediği bildirildi.

tcdd

Kaynak : www.haberler.comAyrıca bakınız…

Levent Özen
Takip et

Levent Özen

Genel Yayın Yönetmeni / Editor in Chief at RayHaber
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.
Levent Özen
Takip et

Benzer demiryolu haberleri:

Güncelleme: - .


Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için
Nettercume.com.tr

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

RayHaber | www.rayhaber.com | Türkiyenin Demiryolu Sitesi ve Dergisi located at Adalet mah. Anadolu cad. Megapol Tower 41/81 , İzmir, Bayraklı . Reviewed by 19702 demiryolcu rated: 4.6 / 5
215 / 1,700