Aşk dediğin Ankara metro calışması gibi olacak hiç bitmeyecekAşk dediğin Ankara metro calışması gibi olacak hiç bitmeyecek :Ankaralılar, yapım çalışmaları uzun yıllardır süren metro hatlarının açılışını bekliyor. Beklenmedik gelişmeler üzerine ertelenen açılış tarihi Başkentli Twitter kullanıcılarını kızdırdı. Sosyal alemde açılamayan metroya sitem var.
Başkentlilerin yıllardır beklediği metro hatlarından biri, önümüzdeki aylarda açılacak. Büyükşehir Belediyesi’nin 2001 yılında yapımına başladığı metro hatları, 7 Mayıs 2011’de düzenlenen bir törenle Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na devredilmişti. ODTÜ metro istasyonunda yapılar devir teslim töreninde metroların 2014 yılının nisan ayında hizmete gireceği açıklanmıştı. Fakat süreç içerisinde tarih öne çekilerek, 29 Ekim 2013 olarak güncellenmişti. Son olarak 13 Ocak 2013’te açılacağı duyurulan Sincan Metrosu’nda bu tarih şubata ertelendi. Gecikmeler ardı ardına gelince 11 yıldır bekleyen Ankaralılar, Twitter’dan seslerini yükseltmeye başladı.
MEZUN OLDUK BİNEMEDİK
Espri dolu iletileri ile metro açılışının gecikmesini eleştiren Ankaralılar, türlü benzetmeler yapıyor. Bu tweetler arasında en dikkat çekeni @Tolga3939’dan geliyor: “Aşk dediğin Ankara’nın metro calışması gibi olacak, hiç bitmeyecek…” 20 yıl sonra emekli olduğunda Sincan Metrosu’nun inşaatında çalışmayı hayal edenler de var. Üniversiteye başladığında metro ile okula gitmeyi düşlediğini belirten bir Twitter kullanıcısı ise mezuniyetinin ardından 8 yıl geçtiğini söylüyor. Tüm bunların yanı sıra Twitter’da, metro hatları hizmete girmeden önce 214 açılış yapılmasına yönelik eleştiriler de bulunuyor.
– @Ammash247 Arabayla 5 dakikada gittiğim mesafeyi 1 dolmuş, 1 metro, artı 1 metro daha, artı bir otobüs, artı 5 dakika yürüme mesafesiyle gidiyorum. Ankara…
– @Tolga3939 Aşk dediğin Ankara’nın metro calışması gibi olacak, hiç bitmeyecek…
– @CananOzturk Ankara’nın bir türlü açılamayan metrosu ve bitmeyen deneme sürüşleri…
– @barisakdag Ankara’da açılacak bir metro vardı ne oldu acaba?
– @barisozer1907 Ankara’ya metro yapamayacaksınız onu anladık. Deniz getirin bari ya!..
– @Zanike Ankara 15 senedir, Çayyolu ve Sincan metro hatlarının açılışı için bekliyor. Açıla açıla taksi durağı, saat kulesi, kale, kule vb. aksesuar!
– @birnefesturku 20 yıl sonra emekli olunca Ankara’da Sincan metro inşaatında çalışacağım, ahdım var.
– @etugluer Batıkent Sincan Metro hattı ne zaman açılacak? Yılbaşında diye söz vermişlerdi.
– @_e_s_m_a 14 Sincan metrosu açıldı mı acaba? Üniversiteye başladığımda, fakülteye metro ile gitme hayalimiz vardı, gidemedik. Mezun olalı 8 sene olacak.
– @gozdebileksmok 5 sene, 10 sene süren ilişki mi olur ya. Keçiören metro inşaatı mı ilişki mi belli değil.

Ask dedigin Ankara metro calismasi gibi olacak hic bitmeyecek

Kaynak : www.hurriyet.com.tr

Benzer Demiryolu Haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 / 1,702