Batıkent-Sincan metro hattı açılışa gün sayıyorBatıkent-Sincan metro hattı açılışa gün sayıyor :Yolcu taşımaya başlayacağı tarih iki kez ertelenen Batıkent-Sincan metro hattı, 11 Şubat’ta açılacak Başkentlilerin açılışını merakla beklediği hattın daha önce 29 Ekim 2013 ve 13 Ocak 2014 tarihlerinde yolcu taşımaya başlayacağı duyurulmuştu. Yaşanan aksaklıklar nedeniyle hizmete alınamayan Batıkent-Sincan metrosu, 11 Şubat’ta yolcu taşımaya başlayacak.

AÇILIŞ 11 ŞUBAT’TA
D-8 Genel Sekreteri Seyed Ali Mohammad Mousavi ile Bakanlıkta görüşmesi sırasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfı Elvan, “Batıkent-Sincan metro hattında tüm çalışmalar tamamlandı. Hat açılışa hazır. Açılışı bu ayın 11’inde yapmayı planlıyoruz” dedi.

İLK SEFER, İSPANYOL BAŞBAKANI İLE
Ankara metrolarının açılış tarihine ilişkin soruya karşılık Elvan, Batıkent-Sincan hattında tüm çalışmaların tamamlandığını ve hattın açılışa hazır olduğunu belirterek, açılışı bu ayın 1 l’inde yapmayı planladıklarını bildirdi. Bu tarihin bir gün önce veya bir gün sonra olarak değişebileceğini ifade eden Elvan, büyük bir ihtimalle Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, o dönemde Türkiye’yi ziyaret etmesi beklenen İspanya Başbakanı Mariano Rajoy ile açılışı gerçekleştireceğini söyledi.

ULAŞIM DAHA KOLAY OLACAK 2001
yılında yapımına başlanan “M3” adlı metro hattı, 13 yıl sonra Sincan ve Eryaman gibi kentin yoğun nüfuslu bölgelerini Kızılay’a yaklaştıracak. Batıkent-Sincan metrosunun hizmet vermeye başlaması ile yolcular, Sincan’dan Kızılay’a 44 dakikada ulaşabilecek. Yeni hat üzerinde Batıkent, Batı Merkez, Mesa, Botanik, İstanbul Yolu, Eryaman 1-2, Eryaman 3, Devlet Mahallesi, Fatih, GOP, Törekent 1 ve OSB olmak üzere 12 istasyon bulunuyor. Toplam uzunluğu 15 kilometrenin üzerindeki metro hattında aktarmasız toplu taşıma hizmeti verilecek. Kızılay’dan Batıkent istikametine giden araçlara binen yolcular, aynı hat üzerinde OSB istasyonuna kadar ulaşabilecek.

Batikent-Sincan metro hatti

Benzer Demiryolu Haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

22 / 1,447