Batıkent-Sincan metrosu yoğun ilgi görüyorBatıkent-Sincan metrosu yoğun ilgi görüyor :Ankara’da açıldığı 12 Şubat’tan itibaren bir hafta ücretsiz hizmet verecek olan Batıkent-Sincan Metrosu’na vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

Hafta içi mesai başlangıç ve bitiş saatlerinde daha çok çalışanların kullandığı Batıkent-Sincan Metrosu, diğer saatlerde çoğunluğu emeklilerden oluşan meraklı vatandaşların tercihi oldu. Batıkent-Sincan Metrosu’nu kullanan vatandaşlar, Sincan hattının güzel bir proje olduğunu ve merak ettikleri için geldiklerini dile getirdiler. İlk defa kullananların ise oldukça heyecanlı oldukları gözlendi.

Batıkent-Sincan Metro Hattı, Batı merkezi, Mesa, Botanik, İstanbul Yolu, Eryaman 1-2, Eryaman 5, Devlet Mahallesi, Harikalar Diyarı, Fatih, GOP, OSB-Törekent istasyonları ile hizmet verecek. Başlangıçta 8-10 dakikada bir sefer düzenlenecek. Sefer aralığı yılsonunda 2 dakikaya inecek. Yolcular, ilk etapta Sincan’dan Batıkent’e 30 dakikada ulaşacak. Yılsonunda ise bu süre 23 dakikaya düşecek. Sincan’dan Kızılay’a da 44 dakikada varılabilecek.

batikent-sincan-metrosu-yogun-ilgi-gorruyor

 

Benzer Demiryolu Haberleri

Yorum Yaz

54 / 4,324