Beyazşehir ve İldemde Raylı Sistem SevinciBeyazşehir ve İldemde Raylı Sistem Sevinci :Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen törenle geçtiğimiz hafta hizmete sunulan Beyazşehir-Ildem Raylı Sistem hattı, bölgede yaşayan vatandaşlarda büyük memnuniyet oluşturdu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’nin ilk sürüşü yapmasıyla birlikte seferlerine başlayan 10 kilometre uzunluğundaki Beyazşehir-Ildem Raylı Sistem hattında yolculuk yapan vatandaşlar, toplu taşımaya hız, konfor ve estetik getiren raylı sistemin, kendileri için büyük kolaylıklar sağladığına dikkat çekti. Ildem’den binerek tek biletle ister şehir merkezine, isterlerse de Organize Sanayi Bölgesi’ne kadar gidebildiklerini ifade eden vatandaşlar, kendilerine bu imkanı sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki’ye teşekkür etti.

TEK BILETLE ILDEM’DEN Osb’YE

10 kilometrelik Beyazşehir-Ildem Raylı Sistem hattının da devreye girmesiyle toplam 27 kilometre uzunluğa erişen Kayseray ile vatandaşlar Ildem’den Organize Sanayi Bölgesi’ne kadar tek biletle ulaşım sağlamanın kolaylığını yaşıyor. Toplam 43 durak bulunan Ildem-OSB raylı sistem hattında sabah 06.00’dan gece 24.00’e kadar belli aralıklarla seferler düzenleniyor. Sabah ve akşam yolcu yoğunluğu
yaşanan saatlerde sefer sayıları artırılarak artan talep karşılanıyor ve toplu taşımada sıkıntı yaşanmasının önüne geçiliyor.

ÜNIVERSITE HATTI GÜN SAYIYOR

Öte yandan, raylı sistem 3. etap çalışmaları kapsamında yapımı tamamlanan Sivas Caddesi-Erciyes Üniversitesi hattı da 15 Şubat’ta düzenlenecek olan törenle hizmete girecek. Konuyla ilgili olarak bir değerlendirme yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, şehri raylı sistem ağı ile örmeye devam edeceklerini ifade ederek, “2009 yılında Doğu Garajı-OSB hattını hizmete sunarak şehrimizi raylı sistemle tanıştırdık. Toplu taşımada milat olan bu hattın ardından 2. etapta Beyazşehir-Ildem, 3. etapta Sivas Caddesi-Erciyes Üniversitesi hatları için çalışmalara başladık ve kısa sürede tamamlayarak yolcu taşımaya hazır hale getirdik. 1 Şubat’ta hizmete giren Beyazşehir-Ildem hattının ardından 15 Şubat’ta da Sivas Caddesi’ni Erciyes Üniversitesi’ne bağlayan yaklaşık 4 kilometrelik hattı hizmete açacağız. Böylece şehirdeki raylı sistem uzunluğu 31 kilometreye çıkacak. Bunlardan sonra da Üniversite-Talas-Anayurt ve Belsin-Otogar-Nuhnaci Yazgan Üniversitesi hatlarına başlayarak şehri adım adım raylı sistem ağıyla öreceğiz. Gerek altyapı ve ray döşeme gerekse de araçlar için toplam 800 milyon liralık bir yatırım yapıyoruz. Bu da bir belediye için oldukça yüksek bir rakam ve biz bunun altından rahatlıkla kalkarak hemşehrilerimizi modern ulaşım sistemi olan raylı sistem ile taşımanın huzurunu yaşıyoruz.” dedi.

beyazsehir-ve-ildem-de-rayli-sistem-sevinci

Benzer Demiryolu Haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 / 1,653