Biz Marmaray , hızlı tren dedikçe onlar ‘fren fren’ diyorlarBiz Marmaray , hızlı tren dedikçe onlar ‘fren fren’ diyorlar :Haliç Metro geçiş köprüsü açilişinda konuşan istanbul Büyükşehir Belediye Başkani Kadir Topbaş, `Biz `Marmaray, hizli tren` dedikçe onlar `fren fren` diyorlar. Devamli frene basanlar fren balatalarinin bittiğinin, artik frenin tutmadiğinin farkinda değiller` dedi.

Marmaray ile metroyu birbirine bağlayan Şişhane-Haliç Metro Geçiş Köprüsü`nün açilişi nedeniyle Yenikapi istasyonunda bir tören gerçekleştirildi. Törene; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, istanbul Büyükşehir Belediye Bakani Kadir Topbaş, AK Parti istanbul il Başkani Aziz Babuşçu ve çok sayida vatandaş katildi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, açilişa Üsküdar istasyonundan Marmaray`a binerek geldi.

Törende konuşan istanbul Büyükşehir Belediye Başkani Kadir Topbaş, `Birlikte tarihe taniklik ediyoruz. Marmaray ile Yenikapi-Taksim-Sariyer`i buluşturacak olan önemli bir ulaşim ağinin hizmete girmesinin önemli olduğunu ifade etmek istiyorum. Uzun mücadeleler verdik, `yaptirmayiz` diyenlerle, bizi UNESCO`ya şikayet edenlerle mücadele ettik. Bir ara bekletildi. Dünyanin ileri uzmanlarinin verdiği raporlarla UNECSO`ya duruma anlattik. Bugünkü noktaya geldik` dedi.

Köprünün teknoloji harikasi olduğunu söyleyen Topbaş, `Dünyada ilk uygulanan özelliklere sahip. Viyadüklerindeki betonarme ve çelik kismi önemli bir mühendislik harikasi. 90 derece açilabilen ve üzerinde istasyon bulunan önemli bir köprü. Dünyada bu özellikleri ile ilk olan bir köprü. inaniyorum mühendislik fakültelerimiz bu çalişmalari yerinde inceleyerek bir teknolojik bilgi alacaklardir` diye konuştu.

Konuşmasinda CHP`yi de eleştiren Topbaş, `Biz `Marmaray, hizli tren` dedikçe onlar `fren fren` diyorlar. Devamli frene basanlar fren balatalarinin bittiğinin, artik frenin tutmadiğinin farkinda değiller` ifadelerini kulandı.

Biz Marmaray , hizli tren dedikce onlar 'fren fren' diyorlar

 

Benzer Demiryolu Haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 / 1,298