Yüksek Hızlı Tren tarlaların ikiye böldüYüksek Hızlı Tren tarlaların ikiye böldü :Yüksek hızlı bölünme! Yüksek Hızlı Tren, Konya-Ankara arasını 1,5 saate indirmesi nedeniyle önemli bir yatırım olmasının yanında, sıkıntıları da devam ediyor. Hızlı trenin geçtiği güzergah üzerinde bulunan tarlaların ikiye bölünmesi nedeniyle köylüler mağduriyet yaşıyor.

KÖYLÜ MAĞDURİYET YAŞIYOR
Tren hattı yapılırken sadece hattın geçtiği alanın kamulaştırılması ve yolun diğer tarafında kalan kısımların arazi toplulaştınlmasına dahil edilmemesi köylüyü perişan etmiş durumda. Arazi toplulaştınlması bir tarafa, tren yolunun karşısına geçecek alt ve üst geçitlerin de yeterince yapılmaması sonucu köylü yolun karşısındaki arazilerini neredeyse unutmuş vaziyette.

ARAZİLERİMİZE ULAŞMALIYIZ
Yatınm güzel ancak arazilerimize de ulaşmak istiyoruz” diyen bölge köylüsü, “Meralarımız, tarlalarımızın önemli bir kısmı yolun diğer tarafında. Yetkililer sorunu çözmelidir” ifadelerini kullandı. Diğer yandan benzer durumun Konya-Çumra-Karaman arasında da yapılması planlanan tren yolu hattında yaşanmaması için şimdiden tedbirlerin alınması bekleniyor.

Yuksek Hizli Tren tarlaların ikiye boldu

 

Benzer Demiryolu Haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 / 1,284