Konak ve Karşıyaka Tramvay Hatları Projesi Yapım ve araç alımı ihalesi ile ilgili şartname satışları sürdürülüyor

Karsiyaka-tramvay-hatti-guzergahi

İzmir Büyükşehir Belediyesi Konak ve Karşıyaka Tramvay Hatları Projesi Yapım ve araç alımı ihalesi ile ilgili şartname satışları sürdürülüyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı Banliyö ve Raylı Sistem Yatırımlar Daire Başkanlığı’nca gerçekleştirilecek, “Konak ve Karşıyaka Tramvayları Yapımı” ihalesi ile ilgili şartname satışları sürdürülüyor.

Yatırımlar Dergisi’nin aldığı bilgiye göre; son teklif verme tarihi 26 Şubat 2014 günü saat 14:00 olarak ilan edilen ihale için şartname alan firmalardan belirleyebildiklerimiz şöyle:
1. Alsim Alarko
2. E+M Elektronik
3. Gülermak A.Ş.
4. Yüksel İnşaat
Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz yetkililer, yerli ve yabancı firmaların ihale şartnamesini incelediğini önümüzdeki günlerde şartname alan firma sayısının artabileceğini kaydettiler. İhale için önümüzdeki günlerde şartname alması beklenen firmalardan bazıları şöyle:
1. Açılım İnşaat
2. Comsa
3. China Communications
4. China Railway
5. Cengiz İnşaat
6. Çelikler İnşaat
7. Doğuş İnşaat
8. Kalyon İnşaat
9. Kolin İnşaat
10. Limak İnşaat
11. Makyol İnşaat
12. Mapa İnşaat
13. IC İçtaş İnşaat
14. Impregilo
15. Öztimular İnşaat
16. Salini
17. YDA İnşaat
18. Yapı Merkezi
Şartnameler, 100 lira karşılığında İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden (Tel: 0232 293 16 51) temin edilebilir.İhale, yaklaşık 12,6 km uzunlukta olan, 19 duraklı Konak Tramvay hattı ile yaklaşık 9,70 km uzunlukta olan, 16 duraklı Karşıyaka Tramvay Hattının yapımı ve bu iki hatta çalışacak toplam 38 araç ve bu araçlara ait yedek parçalarının temini işlerini kapsıyor.

Ref.: Yatırımlar Dergisi 1160/16 Aralık 2013 (ŞB)

Karsiyaka-tramvay-hatti-guzergahiKaynak : www.yatirimlar.comAyrıca bakınız…

Levent Özen
Takip et

Levent Özen

Genel Yayın Yönetmeni / Editor in Chief at RayHaber
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.
Levent Özen
Takip et

Benzer demiryolu haberleri:

Güncelleme: - .


Net Tercüme Hizmetleri Ltd. olarak İngilizce, Almanca, Rusça, Fransızca dillerinde Raylı Sistemler terminolojisinde uzman 35 kişilik tercüman kadromuz ile hizmetinizdeyiz. Referanslarımız için
Nettercume.com.tr

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

RayHaber | www.rayhaber.com | Türkiyenin Demiryolu Sitesi ve Dergisi located at Adalet mah. Anadolu cad. Megapol Tower 41/81 , İzmir, Bayraklı . Reviewed by 19702 demiryolcu rated: 4.6 / 5
221 / 1,832