Edirne Devlet Hastanesinin yolu halen yokEdirne Devlet Hastanesinin yolu halen yok :400 yataklı hastane açılış için gün sayarken, hastaneye gidecek yol ortada yok. Helvacı Deresinin kapatılması gündeme gelirken, yetkililer bu kadar kısa sürede yolun yapılamayacağı görüşünde.
400 yataklı Edirne Devlet Hastanesi açılış için gün sayarken, açılıştan sonra hastaneye hangi yoldan gidileceği halen belirlenemedi. Hastaneye çıkan yolun sadece bir tarla olduğunu ve geçiş sağlayan Köprünün ise Traktör Köprüsü olduğunu belirtilirken, yetkililer derenin bypass edilerek, ayrı bir kanal açılması için ihale yapıldığını söylediler.
YOL YAPILACAK AMA…
Nisan ayı sonunda açılışı yapılması planlanan 400 Yataklı Edirne Devlet Hastanesinin yolu yok. Konu ile ilgili olarak görüştüğümüz Edirne Belediyesi yetkilileri, mevcut derenin imar yolu olarak gözüktüğünü belirterek, “Bu derenin üzerinin kapatılması gerekiyor. Daha doğrusu dere doldurulacak ve DSİ tarafından biraz üst taraftan yeni bir kanal açılacak. Bu kanal üzerine de köprü yapılacak. Belediye İmar planlarıma göre Derenin kapatılması ile bu alan yol olarak kullanılacak ve buradan Kıyık çıkışına bağlantı yapılacak. Yani araçlar şehir dışına buradan çıkma imkanı olacak. Biz şu anda DSİ 11. Bölge Müdürlüğünü bekliyoruz” dedi.
DSİ PARA MI BEKLİYOR?
Öte yandan ihalesinin yapıldığı belirtilen Helvacı Deresi ile ilgili olarak DSİ 11. Bölge Müdürlüğünün gerekli lan ödeneği beklediği belirtiliyor. Yetkililer Nisan ayı sonuna kadar ulaşımı sağlayacak olan Köprü’nin yapılacağını belirtirken, derenin üzerinin kapatılması ile ilgili net bilgi vermediler.
edirne-devlet-hastanesinin-yolu-halen-yok

Benzer Demiryolu Haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 / 1,571