Esenboğadan Kazana yeni karayoluEsenboğadan Kazana yeni karayolu :Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Birlik Vakfı’nın Ankara’da düzenlediği toplantıya katıldı.
Toplantıda konuşan Elvan, Esenboğa Havalimanı’na ilave pist yapılacağını belirtti. Esenboğa’dan Kazan’a direkt ulaşacak bir karayolu projesi düşündüklerini açıklayan Elvan, havalimanı ile şehir merkezi arasında hizmet verecek olan metroda güzergahı belirlemeye çalıştıklarını kaydetti. Bakan Elvan şunları söyledi:
TRAFİK RAHATLAYACAK
“Esenboğa Havaalanı’na ilave bir pist yapacağız. Dolayısıyla, Esenboğa Havalimanı daha rahat bir konuma gelecek. Havalimanına Çankırı ve Kastamonu istikametinden gelenler ile havaalanına ulaşıp, İstanbul yönüne gitmek isteyenler, normalde şehir içi ya da çevre yolunu kullanıyor. Biz de Esenboğa Havalimanı’ndan Kazan’a direkt çıkan bir hat düşünüyoruz. Çünkü o hat Ankara’nın hem trafiğini rahatlatacak hem de oraya gelen yolcuların doğrudan Ankara trafiğine girmeden, İstanbul hattına aktarma imkanına kavuşturacak Havaalanından, Ankara merkeze bir metro hattı yapımı var. Bunun proje çalışmalarını yaptık, güzergahı üzerinde çalışıyorduk, daha doğrusu iki farklı güzergahımız var bunlardan birini tercih edeceğiz” diye konuştu.
esenbogadan-kazana-yeni-karayolu

Benzer Demiryolu Haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

27 / 3,809