İslahiye- Nurdağı çevreyolu 3 Kurban Kesilerek Trafiğe Açıldıİslahiye- Nurdağı çevreyolu 3 Kurban Kesilerek Trafiğe Açıldı :Gaziantep’in İslahiye İlçesi’nde, 2012 yılında yapımına başlanan ve yeni tamamlanan 24 kilometre uzunluğundaki İslahiye- Nurdağı çevreyolu, 3 kurban kesilerek trafiğe açıldı.
İlçe merkezindeki trafiği rahatlatması amacıyla yapımına 2012 yılında başlanan ve yeni tamamlanan çevreyolunun trafiğe açılması nedeniyle düzenlenen törene; İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural, İlçe Emniyet Müdürü Enver Soylu ile yol yapımını üstlenen firma görevlileri ile vatandaşlar katıldı.
İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural, yolun giriş noktasında bulunan ‘Bu Yol Trafiğe Kapalıdır’ uyarısının yazılı olduğu levhayı sprey boyu ile kesti ve ardından 3 kurban kestirdi ve törene katılanlarla birlikte kırmızı kurdele keserek yolu hizmete açtı. 24 kilometrelik çevre yolunun hizmete girmesi ile şehir içi trafiğin rahatlayacağını belirten İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vural, “İlçe merkezinde iller arası ulaşımı sağlayan mevcut yolun dar olması ve araç yoğunluğunu kaldıramaması kazaların yanı sıra transit taşımacılık yapan sürücülere zorluklar yaşatıyordu. Çevreyolu ile transit taşımacılık yapan sürücüler kent merkezine girmeden 24 kilometrelik çevre yolu ile rahat bir yolculuk fırsatı bulacak” dedi.
cevreyolu-3-kurban-kesilerek-trafige-acildi
 

Benzer Demiryolu Haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 / 1,736