Karayolları Ağaçlandırması Eylem PlanıKarayolları Ağaçlandırması Eylem Planı :Mersin Orman Bölge Müdürlüğü’nün, 2014, 2015 ve 2016 yıllarını kapsayan ‘Karayolları Ağaçlandırması Eylem Planı’ çalışmaları sürüyor.
Mersin Orman Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, 2014 yılı karayolu ve otoyol programının 76,6 kilometre olduğu, yıl sonunda bu hedefin üzerine çıkılarak 79,8 kilometre ağaçlandırma gerçekleştirildiği kaydedildi. Bu çalışmaların önemli bir bölümünün Yenice-Tarsus-Deliçay ile Deliçay-Mersin-Çeşmeli otoyolu üzerinde devam ettiği belirtildi.
Tarsus ilçesi sınırları içerisinde 2014 yılında ihalesi yapılan 37 bin çukurda fidan dikimlerinin devam ettiği ifade edilen açıklamada, bu bölgeye fıstıkçamı, zakkum, ateşdikeni, katırtırnağı, mavi servi, incir gibi türlerin dikiminin gerçekleştirildiği belirtildi.
Açıklamada ayrıca, 2014 yılında Yenice-Tarsus-Deliçay otoyol üzerinde 10 kilometre ağaçlandırma yapıldığı, Deliçay-Mersin-Çeşmeli otoyolunda 15 kilometrelik mesafede mini ekskavatörlerle 113 bin çukur açıldığı, şu ana kadar 88 bin 250 adet fıstıkçamı, zakkum, ateşdikeni, katırtırnağı, mavi servi, incir, erguvan, harnup, defne, akçaağaç, kara servi gibi türlerin dikiminin gerçekleştirildiği ve çalışmaların sürdüğü ifade edildi. Oto yolun gidiş ve dönüş yolu kenarlarında toplam 75 hektar alanın ağaçlandırıldığı kaydedildi.
2015 yılında da 64 kilometre karayolu ve otoyol ağaçlandırmasının programlandığı kaydedilen açıklamada, bu yöndeki çalışmaların aralıksız sürdüğü belirtildi.
karayollari-agaclandirmasi-eylem-plani

Benzer Demiryolu Haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 / 1,629