Antalya Meydan – Havalimanı – Aksu EXPO Raylı Sistem Hattı Projesinin Ulaştırma Bakanlığına devri için Bakanlar Kurulu onayı alındıAntalya Meydan – Havalimanı – Aksu EXPO Raylı Sistem Hattı Projesinin Ulaştırma Bakanlığına devri için Bakanlar Kurulu onayı alındı

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin “Meydan – Havalimanı – Aksu – EXPO Metro Hattı” ihalesi ile ilgili yeni gelişmeler kaydedildi.
Yatırımlar Dergisi‘nin aldığı bilgiye göre; söz konusu projenin Ulaştırma Bakanlığı’na devri için Bakanlar Kurulu onayı alındı. Karar 18 Şubat 2015 tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı.
Hattın yaklaşık 16,8 kilometresi hemzemin, 1 kilometresi aç-kapa, 160 metresi köprüdür. Tramvay standartlarıyla projelendirilmiş olup 17,2 kilometre ve 6 istasyondan oluşmakta.
Mevcut 11,1 kilometrelik birinci aşama Kepez – Meydan tramvay hattının devamı niteliğinde. Bu projeyle kentin havalimanı ve EXPO 2016’ya kesintisiz bağlantısı sağlanacak. (ÖA)

antalya-meydan-havalimani-aksu-expo-rayli-sistem-hatti-projesinin-ulastirma-bakanligina-devri-icin-bakanlar-kurulu-onayi-alindi

Benzer Demiryolu Haberleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

18 / 1,313