İncirliova TCDD Sosyal Tesislerinde Köylü Pazarı Hizmete Açıldıİncirliova TCDD Sosyal Tesislerinde Köylü Pazarı Hizmete Açıldı :İncirliova Belediyesi, Kurtuluş Mahallesi TCDD Sosyal Tesislerinde 25 tezgahtan oluşan Köylü Pazarını hizmete açtı.

İncirliova Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları (TCDD) Sosyal Tesisleri’nde Köylü Pazarı hizmete açıldı.

İncirliova Belediyesi, Kurtuluş Mahallesi TCDD Sosyal Tesislerinde 25 tezgahtan oluşan Köylü Pazarı’nı hizmete açtı. Pazarın açılışına, İncirliova Kaymakamı Adem Ünal, İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, daire amirleri, sivil toplum örgüt temsileri ve vatandaşlar katıldı.

Pazarın açılışı öncesinde konuşma yapan İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale, “İnsanlarımıza kaliteli ürünlerin sunulması konusunda böyle bir pazarın hepimize hayırlı olmasını bekliyoruz. Amacımız, özellikle organik ürünlerin bu pazarda satılması ve yöremize hizmet vermesidir. Hem ekonomiye hem de köylümüze vatandaşlarımıza bir kazanç kapısı kazandırmaktır” dedi.

Köylü Pazarı’nda incir, zeytin, ceviz, kestane, yumurta, peynir, tereyağı, yoğurt, gözleme, kadınların kendi yaptığı elişi, süt, bal, pekmez, erişte ve birçok yerel doğal ürün satışa sunuluyor. Haftanın her günü hizmete açık olacak Köylü Pazarı’nın vatandaşlar tarafından da ilgi odağı olması bekleniyor.

incirliova-tcdd-sosyal-tesislerinde-koylu-pazari-hizmete-acildi

 

Benzer Demiryolu Haberleri

Tek yorum

  1. Baha ŞENKÖK dedi ki:

    Haber çok güzelde… Huuu, yaahuuu, bu tip haberlerinizde bir de İNCİRLİOVAnın hangi ilçe-il sınırlarında olduğunu belirtseniz… Nasıl olur? Cehaletimi bağışlayın, ama İncirliovanın nerede olduğunu bilmiyorum ve bilmek zorunda da asla değilim. Palavrayı bırakıp, bildiğini sanan, bilen bir adım beri çıka!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

22 / 1,306