Yaşlı çift uyuya kaldı Hızlı Tren geri döndüYaşlı çift uyuya kaldı Hızlı Tren geri döndü :İstanbul-Ankara seferini gerçekleştiren Hızlı Tren, uyuyakalmaları sonucu Eskişehir Garı’nda inemeyen yaşlı çift için geri dönmek zorunda kaldı.

İstanbul-Ankara hattında sefer yapan Yüksek Hızlı Tren (YHT), uyuya kalmaları sonucu Eskişehir Garı’nda inemeyen yaşlı çift için Ankara yönüne giderken Eskişehir’e dönmek zorunda kaldı. Nuri Türkoğlu (78) ve eşi Hafize Türkoğlu (74), İstanbul’dan Eskişehir’e gitmek için YHT’ye bindi. Tren, Eskişehir’e geldiğinde uyuya kalan çift, YHT’nin Ankara yönüne hareket etmesinden 5 dakika sonra uyandı.

Eskişehir’den uzaklaştıklarını fark eden Türkoğlu çifti, yolculardan yardım istedi. Bu sırada, Spor Toto Süper Lig’de bugün oynanacak Gençlerbirliği-Eskişehirspor maçını izlemeye gitmek için trende bulunan Eskişehirsporlu taraftarlar, görevlilerle görüştü.

Bunun üzerine makinist, Ankara istikametine 20 kilometre gittikten sonra treni Eskişehir Garı’na döndürdü. Tren, Türkoğlu çiftinin inmesinin ardından, tekrar Ankara’ya hareket etti.

yasli-cift-uyuya-kaldi-hizli-tren-geri-dondu

 

Benzer Demiryolu Haberleri

Tek yorum

  1. Baha ŞENKÖK dedi ki:

    Henüz 1-NİSAN da değil, ama… İşte bu haber AKILLARA-DURGUNLUK VERİR CİNSTENDİR. Hem de yapılan AKLA ZARAR DAVRANIŞI, sanki gayet normal bir kavelyelik, büyük bir jest yapılmışcasına duyurulması, haberin verilmesi de ayrı bir boyut! Bu tipik bir şarkilik, tam bu ülkeye uygun bir olay; TİPİK !
    Lütfen amatörce, “Bunun neresi anormal ki, diye sormayın!“ Çünkü Ulaştırmada ve ulaştırma sistemlerinde bazı temel POSTÜLATlar, yani ispata gerek duyulmadan geçerli sayılan bazı gerçekler, kurallar ve kuramlar vardır. Ör.: trafikte seyreden araçlar arasında bulunması şart olan asgari güvenlik mesafesi gibi. HT ve özellikle de YHT sistemlerinde de vazgeçilemez KURAL: bir tehlikeli durum, teknik arıza gibi mücbir bir sebep olmadıkça, tren DURMAZ. Hele, hele 10-20km GERİ GİTME… ASLA OLAMAZ! Bu her türlü temel kurla, işletme yönergelerine AYKIRIDIR. Bu durumda- tüm iyi niyetlerine rağmen- TÜM SORUMLULAR EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILIR! Yapılması gereken ise; yolcunun bir sonraki istasyonda indirilip, jest olarak yapılması uygun olan ise, ters yöndeki araçla BEDAVAYA Eskişehire gönderilmesidir! İnşallah bu sistem, yoğunlulk artınca da bu davranış ve zihniyet ÖZÜRÜ ile işletilmez!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

17 / 1,581